☼ Подякувати автору ☼

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Рух пішоходів за містом. Дорога. Узбіччя. Кювет. Пішохідна доріжка. Місце переходу через колію. Шлагбаум. Залізничний переїзд без шлагбаума. Заборона ходити по коліях, по насипу, гратися біля залізниці
Виховне заняття для дітей на тему «Правила дорожнього руху»

Мета: розширювати знання дітей про поведінку на дорозі за містом. Розвивати навички правильної поведінки на дорогах за містом, на залізницях, уміння орієнтуватися на дорогах. Виховувати увагу на дорогах, повагу до Правил дорожнього руху, бажання їх виконувати, щоб зберегти життя і здоров’я.

Обладнання: таблиці, дорожні знаки, малюнки.

Учитель.

Скоро літо, жде нас море,
Синій обрій, дивний гай.
Десь димлять Карпатські гори...
Тож усе в похід збирай.
Вже дорога нас чекає —
Всі ми знаємо про те.
У природі все співає
І усе довкіл цвіте.
Перед тим як вирушати
В гори, в ліс, в зелений гай,
Треба Правила всі знати,
Їх вивчати починай.
Бо в дороги, що за містом,
Особливий є секрет.
Там машинам надається
Для їзди пріоритет.
Тротуарів там немає.
Лиш узбіччя є для вас.
Далі ще кювет буває.
Що ж, ідіть! У добрий час.

Отож почнемо з дороги, що за містом. Вона складається з проїжджої частини, яка може бути багаторядною з двостороннім або одностороннім рухом. Якщо вона з двостороннім рухом, то розділена поздовжньою роздільною лінією, яка ділить її на дві суміжні частини.

На деяких ділянках заміської дороги пішохідна доріжка з твердим покриттям може бути відділена від проїжджої частини. По ній можна рухатися пішоходам з правого боку. А далі з обох боків проїжджої частини йде узбіччя. На ній можуть у разі потреби зупинятися машини. За узбіччям іде кювет — це водостічна канава вздовж шляху і залізничного полотна. Чи знаєте ви, де повинні ходити пішоходи, коли немає пішохідної доріжки? Йти треба по узбіччю, а не по проїжджій частині і обов’язково зліва, назустріч транспорту. Це для того, щоб людина бачила машину, яка їде назустріч, і орієнтувалася, що їй робити: призупинитися, відійти далі від проїжджої частини чи відійти на край кювету, якщо машина змушена зупинитися, чи спокійно рухатись обраним маршрутом. А якщо б ви йшли справа, то весь час повинні були б оглядатися, щоб на вас ззаду не наїхала машина. Тому за містом, де немає пішохідної доріжки, пішоходам треба рухатися з лівого боку назустріч транспорту. Запам’ятайте це! І переходити таку дорогу досить небезпечно, оскільки переходи там, як правило, не вказані. Над швидкісними дорогами найчастіше бувають надземні переходи — естакади, що схожі на мости. От по них і переходьте, а коли їх немає, то доведеться зачекати, поки з жодного боку близько не буде машин. Ніколи не зупиняйтеся на середині дороги, щоб зачекати поки проїде транспорт, тому що це дуже небезпечно. Постійно треба стежити і за дорожніми знаками, бо вони багато про що можуть вам розповісти.

Ось дорога привела нас до залізничного переїзду. Він може бути як регульований, так і нерегульований. Залізничний переїзд — це будь-яке пересічення дороги із залізницею на одному рівні. На регульованому переїзді є шлагбаум зі світловим і звуковим сигналом — це пристрій для припинення руху автомобільного та іншого транспорту через залізничний переїзд. На такому переїзді може бути людина, яка керує переїздом, або це робиться автоматично. Про наближення поїзда сповіщає шлагбаум, який починає маячити червоним світлом, це підсилюється звуком і шлагбаум перекриває дорогу. Але є ще переїзди нерегульовані, на яких немає шлагбаума. Переїзд через нього вимагає особливої пильності і треба обов’язково зупинитися, щоб пересвідчитися, чи не їде потяг. А якщо видимість обмежена або недостатня, то треба вийти з машини і подивитися, чи нема поїзда, а лише тоді переїжджати переїзд. Так само і пішоходам треба спочатку пересвідчитися, що потяга немає, а тоді переходити переїзд. Ніколи не перебігайте залізницю перед поїздом, який наближається. Не можна виходити на насип, коли рухається потяг, бо рухається він швидко і стояти поруч з потягом, який їде, дуже небезпечно. Поблизу залізниці гратися також заборонено.

Запам’ятайте!

  • Дорога — це небезпека.
  • Треба бути на дорозі дуже уважним.
  • Треба знати і виконувати Правила дорожнього руху.

Не можна!

  • Ходити по залізничному полотну.
  • Гратися поблизу залізниці.
  • Перебігати через колії.
  • Переходити залізницю перед потягом.
  • Ходити по насипу.
  • Стояти близько біля потяга, який рухається.

А зараз усі разом складемо вірш, щоб Правила краще запам’ятати. Останнє слово другого рядочка добирайте у риму.

Тож живіть усім на диво,
Гарно, весело,... (щасливо).
І про себе завжди дбайте —
Добре правила ... (вивчайте).
А за містом йти важливо —
Транспорту назустріч — ... (зліва)!
Щоб було все видно й чути
І щоб ви могли ... (звернути).
Бо ж за містом — свій секрет:
Є узбіччя і ... (кювет).
Пішохідні є доріжки,
Щоб ходили ваші... (ніжки).
Але часом так буває,
Що доріжок тих ... (немає).
По обочині ступайте.
Зліва йдіть! ... (Не забувайте)!
І про поїзд не забудьте,
Пильні та уважні... (будьте).
Пам’ятайте це весь час:
Залізниця — не для ... (вас)!
А тепер ідіть в похід.
Хоч на захід, хоч ... (на схід).
В ліс, до річки та у гори,
Де прекрасне Чорне ... (море).
Тільки правила всі знайте,
Їх ніде ... (не забувайте).
Всі ті Правила для вас.
Тож ідіть! У добрий ... (час)!

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube