Надія Красоткіна

Казки

Цікавий, чарівний світ казки. Казка захоплює і веде у незвичайний і дивовижний світ, де всі розмовляють зрозумілою людською мовою: дерева і квіти, звірята і птахи, навіть камінь оживає і дерево дає пораду, аби тільки добре придивитися та прислухатись до рідної землі. Вона веде у далекі і дуже цікаві світи, де завжди перемагає добро, а зло зникає. Бо ж так і треба, тому що людина приходить на білий світ для добра і любові, для щастя і радості. Казка захоплює і розвиває фантазію та народжує мрію. А мрія — це велике щастя, вона дає крила для польоту у житті людини. Тому так люблять казку не тільки діти, але й дорослі. І хоч в дорослому віці це називається фантастикою, ми ж знаємо, що це казка тільки для дорослих. А дитяча казка дає малій дитині політ думки, вона перевіряє себе на сміливість, порівнює з героями і прагне бути подібною до них. І, як правило, уявляє себе сміливою і сильною, чесною і справедливою, хоче підказати правильний шлях, вибрати правильну дорогу і переживає, а це означає, що дитина не стане байдужою і в реальному житті, її хвилюватимуть події і люди, вона не виросте байдужим спостерігачем, а буде активним борцем. Казка переслідує не тільки пізнавальну і розвиваючу мету, але й виховну, тому що виховує в дитині доброту і справедливість, чесність, а не брехливість. Діти вірять в казку, у ній живуть і прагнуть, щоб усе скінчилось добре, а зло ніколи не поверталось до людей. Це чудова, світла і тендітна мрія дітей і дуже хочеться, щоб вона ніколи не зникала, щоб не черствіла дитяча душа, а розквітала чарівною квіткою і вічно жила в душі.

Тому в своїй роботі з дітьми я часто звертаюсь до казки. А також частенько пишу казки сама на щоденні буденні теми, щоб привернути їхню увагу до звичайний подій, аби вони відчули, що від них залежить життя пташки і собачки чи котика, що вони самі можуть сьогодні стати героями і допомогти тим, хто страждає, хто просить допомоги. І дуже приємно, що діти, прослухавши таку казку, допомагають тваринкам, починають підгодовувати пташенят, не жбурляють камінням у бездомних тварин, а проймаються їхньою бідою і чим можуть допомагають.

А інші казки допомагають розкривати цікавий світ природи, діти більше дізнаються про дерева і квіти, про рідний край, вчаться спостерігати і любити навколишній світ, свою землю. А сьогодні, у наш нелегкий час, так важливо виховати людину-патріота, людину-громадянина своєї Вітчизни. І казка як найкраще справляється з таким важливим завданням у вихованні молодших школярів.

Казки про правила дорожнього руху та протипожежної безпеки

Відгуки
Коментарі Cackle