☼ Подякувати автору ☼

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Екскурсія по місту (селу). Перехрестя та їх види. Дорожня розмітка. Елементи вулиць і доріг
Виховне заняття для дітей на тему «Правила дорожнього руху»

Мета: практично ознайомити учнів з дорогою, різними видами перехресть, дорожньою розміткою та елементами вулиць та доріг. Розвивати відчуття дороги, вміння правильно нею користуватися і застосовувати набуті знання з Правил дорожнього руху практично. Виховувати увагу на дорозі і повагу до Правил дорожнього руху.

Обладнання: олівці, папір.

Підготовка вчителя до екскурсії.

Екскурсію проводить учитель, оскільки він знає рівень підготовки учнів свого класу. Однак можна також запросити інспектора ДАІ, який допоможе у її проведенні. Напередодні вчитель повинен обстежити і визначити безпечну ділянку дороги, де він покаже учням елементи дороги, перехрестя та їх види, дорожню розмітку та інше, а ще сквер, узлісся чи галявину край дороги, з якої діти матимуть можливість спостерігати за дорогою, за пересуванням по ній транспортних засобів та рухом пішоходів, а також погратися і відпочити. Після того вчитель складає детальний план екскурсії.

Підготовка учнів до екскурсії.

Перед проведенням такого заходу вчитель з учнями повторюють про дорогу все, що вони вже вивчили. Учитель повідомляє місце, час і мету проведення екскурсії, ознайомлює з правилами поведінки під час екскурсії, з технікою безпеки і дає певні завдання. Адже діти повинні практично ознайомитися з дорогою, перехрестями, розміткою і зрозуміти важливість Правил дорожнього руху для водіїв та пішоходів. Вони (по можливості) повинні кілька разів пройти по пішохідних переходах, правильно визначити — можна переходити дорогу в даному місці і в даний час чи ні і чому, а ще запам’ятати назавжди, що дорога любить слухняних. Після цього вчитель розказує, як треба поводитися під час екскурсії. (Йти строєм заради своєї ж безпеки, не вибігати вперед, не відставати, не вискакувати зі строю, не кричати, бути уважним та чемним і т. д.)

Проведення екскурсії.

Вчитель проводить учнів до заздалегідь визначеної ділянки шляху і починає з ними огляд дороги: з яких елементів вона складається, яка на ній розмітка і для чого це потрібно, де можна рухатися пішоходам, а де — транспортним засобам... Підводить до перехрестя і теж розповідає про нього, який це вид перехрестя, чому він так називається... Якщо є регульоване перехрестя — дітей можна організовано перевести через нього на зелене світло світлофора; якщо це безпечна ділянка дороги, але перехрестя нерегульоване, то учнів теж можна перевести по «зебрі», зважаючи на рух транспорту. Вчитель практично знайомить учнів з проїжджою частиною дороги, тротуаром та узбіччям. Тут же пригадує правило, як треба рухатися за містом вздовж дороги узбіччям і тротуаром у населеному пункті. Діти ведуть спостереження за рухом транспорту і рухом пішоходів: як люди переходять дорогу, хто це робить правильно, а хто — ні. Повторюють Правила дорожнього руху, які вже вивчили, роблять висновки, що дорога — це дуже небезпечно і поводитися на ній треба обережно, знаючи добре Правила дорожнього руху.

Після цього вчитель веде учнів у безпечне місце (сквер, узлісся, галявина), звідки видно дорогу, де діти здалеку спостерігають за дорогою, проводять ігри, змагання, бесіду.

Підсумок екскурсії.

За завданням учителя діти зручно розміщуються і малюють на аркушах паперу або в альбомах дорогу, транспортні засоби, себе на дорозі. Потім учитель проводить бесіду про важливість знань Правил дорожнього руху, бо дорога — це небезпека, а життя людині дається лише один раз, тому його треба берегти і цінувати. (Можна навести приклади ДТП з трагічними наслідками.)

Ігри

Гра 1

Клас ділять на дві команди, що змагаються між собою. Хто більше правильно назве знаків — той переможець.

Завдання 1. Назвати найбільше попереджувальних дорожніх знаків.

Завдання 2. Назвати найбільше заборонних знаків.

Команди спочатку радяться між собою і записують назви знаків на аркуші паперу, вибирають по одному знавцеві, що читає назви знаків від однієї команди і від другої. Судді забирають аркуші й вирішують, у кого їх більше записано та хто ще більше назвав не повторюючись.

Гра 2

Діти розмічають на майданчику дороги і перехрестя. Одні — водії, інші — пішоходи, хтось із дітей виконує роль світлофора. За звуковим сигналом «світлофора» починається рух транспорту на «дорозі». Інші діти — вболівальники і судді. Вони ж і вирішують правильність дій на умовній дорозі. Почергово всі діти у грі виконують різні ролі, щоб краще засвоїти Правила дорожнього руху.

Загадка

Її топчуть, приминають, що є сили притискають,
Всяк по ній кудись спішить, а вона лягла — й лежить! (Дорога)

Прислів’я

  • Їдь тихо — обминеш лихо.
  • Битий шлях — найкоротший.
  • Приклад кращий за правило.

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube