Ранкові зустрічі вчителя з учнями у початковій школі
Ранкове спілкування — це не урок, це не навчальна програма — це поклик душі, це вияв доброти і любові до дитини, яка прийшла до школи вчитися. Це ті хвилинки, які налаштують кожну дитину на роботу та додадуть їй впевненості в собі, які відкривають її сердечко для любові і доброти, викличуть бажання вчитися, пізнавати цей величезний і дивовижний світ з добром у серці, з почуттям відповідальності за нього. Це ті 10—15 хвилин, які допоможуть дитині зрозуміти, що тут, у школі, її з радістю чекають, люблять, вірять в неї і знають, що вона найважливіша, найкраща, неповторна і надзвичайна, одна-єдина на цілий світ. Я впевнена, що такі ранкові зустрічі вчителя з дітьми можуть принести дуже хороші результати як для кожної дитини, так і для учнівського колективу в цілому. Сьогодні, у наш непростий і дуже напружений час, дуже важливо налаштувати дітей на навчання, на перебування в класі, в школі, серед людей, щоб бути рівноправним членом учнівського колективу, щоб відчути тепло людських стосунків, любов свого вчителя і дітей до себе, їхнє добре ставлення, турботу, а також віддати друзям часточку свого тепла, адже це надзвичайно важливо для кожної дитини, навіть просто необхідно — ділитися теплом свого серця. Крім цього, на ранкових зустрічах можна розвивати будь-яку тему, багато розповісти дітям того, що не включає навчальна програма, вчити висловлювати свою думку, розвивати мову, збагачувати словниковий запас дітей, поповнювати знання новими фактами, вчити жити в колективі, бути добрими, чуйними, відвертими, приязними…
А ще потиск маленької руки, дотик до плеча дитини, погляд у вічі теж відіграє свою роль, іноді малій дитині дуже хочеться, щоб до неї просто доторкнувся вчитель, погладив по голівці і сказав, як він вірить в дитину, як сподівається на неї, як любить її… Дуже важливо, щоб учитель сказав комплімент, заглянув у вічі, погладив по голівці, віддав частиночку свого тепла, заговорив щиро і від душі і більше нічого не треба, бо тоді в дитини виростають крила і вона не буде порушувати дисципліну, не буде битися, тому що їй просто не вистачало людського тепла, а стане прислухатися до кожного слова вчителя, з повагою почне ставитись до однокласників. От тому треба дуже любити дітей, бути уважним до кожного, тоді проблем з дисципліною у класі не буде, повірте. Любов може робити неймовірні дива.
Ранкове спілкування з дітьми не може тривати більше 10—15 хвилин, тому, що починаються уроки, але за ці хвилини вчитель може дати дитині більше, ніж за весь день, тому що він підійде до кожного, скаже хоч два-три слова саме тій дитині, хто цього дуже чекає. І це дуже важливо для всіх дітей і для вчителя також, адже він побачить моральний і емоційний стан дитини, знатиме, як допомогти.
А ще діти між собою обміняються потиском рук, дружніми поглядами, усмішками, побажаннями, хорошими словами і це зробить доброзичливою і гостинною атмосферу у класі, де нікому не захочеться задиратися, кепкувати, штовхатися…
А щоб ці коротенькі зустрічі були колоритнішими, багатшими, можна використати вірші, відповідно до теми.
Я пропоную такі вірші для початку ранкового спілкування, але це можуть бути і сотні інших… Вони коротенькі і просто налаштують дітей на певну тему. Творчий вчитель завжди зуміє їх використати, щоб створити в класі атмосферу доброти, щирості, любові, затишку. Тому що кожна зустріч не може бути точно спланованою, у ній є завжди елементи спонтанності, бо виникає кожен раз щось нове при спілкуванні, зовсім непередбачуване ані для дітей, ані для вчителя. В тому, мабуть, і є вся суть ранкових зустрічей, щоб дітей заспокоїти, підняти їм настрій і налаштувати на роботу.
Кожен вчитель зі своїми дітьми може проводити різні ранкові зустрічі, на свій розсуд, адже у кожного різні діти, а у вчителів різні погляди на такі зустрічі. Головне, щоб дітям від них ставало легко і сонячно, приємно і радісно. Тому кожен вчитель з запропонованого матеріалу зможе скласти свої оригінальні зустрічі і проводити їх з задоволенням.
Їх можна об’єднати в спільну тему, а можна використати окремо в кожну пору року…
- Зустріч з веселим вітерцем
- Зустріч з дощиком
- Зустріч з зимовою казкою
- Зустріч з сонечком
- Коли надворі буревій
- Тиждень весняного первоцвіту
- Тиждень гармонії
- Тиждень зближення
- Тиждень красивої мови
- Тиждень народної мудрості
- Тиждень осіннього дива
- Тиждень світанкової краси
- Тиждень холоднючої зими
- Тиждень цікавих загадок
- Тиждень чарівних слів
- Чому потрібно привчати себе до праці
Позитивне мислення
Афірмації до теми
- Я мислю позитивно і до людей іду з любов’ю.
- Я завжди говорю тільки хороші слова. Я ввічлива людина.
- Я не серджуся, я мислю позитивно!
- Я дякую завжди, вживаю у мові чарівні слова.
- Я мислю позитивно, а тому спішу на допомогу.
- Я мислю позитивно, я бачу в людях тільки хороше.
- Я вмію дружити і несу до всіх доброту.
- Я люблю і поважаю себе. Використовую тільки позитивні думки і слова.
- Мені доступне джерело людської мудрості.
- Я щаслива людина, я вмію щиро посміхатись.
- Я не допускаю до себе поганих слів, вчинків, я прийшов на землю для добра!