Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Придбати книгу

Правила поведінки під час проведення новорічних свят біля ялинки. Не можна бавитися хлопавками, бенгальськими вогнями та іншою піротехнікою у приміщеннях
Бесіда про правила протипожежної безпеки

Мета: ознайомити учнів з правилами поведінки під час проведення новорічних свят, розширити знання дітей про небезпеку, що її несе з собою вогонь. Розвивати вміння і навички безпечної поведінки. Виховувати увагу.

Учень.

Здається, всюди мирно й тихо,
Нема загроз, добро і лад.
Але чого ж приходить лихо
Руйнує, нищить все підряд?
Було так весело й чудово,
Так безтурботно линув сміх.
І все змінилося раптово,
Бідою вилилось на всіх.

Учениця.

А почалося все з дрібниці,
Хтось сірничком черкнув на мить.
Здавалось би, які дурниці!
Та ось ялинка вже горить...
І плаття в дівчинки палає,
Скрізь диму повно, крик, і страх.
Ось так воно завжди буває,
Як щось не те в твоїх руках.

Учень.

Це хлопавка, сірник чи свічка,
Петарда, щоб стрільнути раз.
Забава ніби й невеличка,
А от біду несе якраз.
Тож як зібрався на ялинку,
Щоб гарно свято провести,
Веди себе як слід, дитинко,
Життя потрібно берегти.

Учениця.

Не треба хлопавок на святі,
Там буде весело й без них.
А треба дівчинці й хлоп’яті
Веселі ігри, пісня, сміх!
Бо Новий рік — це казка, диво,
Це радість, подарунки всім.
Зустріньмо рік Новий щасливо
І радість в кожен дім несім.

Учитель. Незабаром веселе і радісне свято зустрічі Нового року. Кажуть люди: як його зустрінеш, таким він і буде. Зустрінеш зі сміхом, піснею, жартами, то цілий рік будеш веселим і щасливим, а якщо зі слізьми, то сумним буде увесь рік. А щоб не був Новий рік сумним, то треба пам’ятати деякі правила під час проведення новорічних свят. Нині є чимало різних новорічних іграшок з різними ефектами, що кожному хочеться їх придбати, щоб друзів здивувати, когось злякати, іншого розвеселити. А про наслідки такої «покупки» чомусь ніхто не задумується, бо, на жаль, не вміють задуматися. Ті іграшки, що ними можна бавитися на вулиці, приносять у зали, в кімнати, де стоїть ялинка, веселяться діти, і починають стріляти хлопавками, петардами, запалюють бенгальські вогні під самою ялинкою і псують свято не лише звуковими ефектами, які нікому не потрібні, а й вогнем, що виривається з іграшки і створює небезпеку.

Іноді від зовсім невеличкої іграшки, що так подобається тобі своєю новизною, виникає велика проблема, яку не можна миттєво вирішити, бо вона несе з собою лихо. А все може статися саме тоді, коли цього ніхто не чекає. Веселе і радісне свято, всі танцюють і співають, граються в різні ігри, а поряд чарівна ялинка, якої всі чекали протягом року. Та досить лише однієї маленької іскри біля ялинки, і деревце спалахує, бо біля нього настояний дух ефірної олії, яка миттєво спалахує. Спалахнути можуть і новорічний костюм, що його мама готує з легкозаймистої тканини, і яскраві прапорці та гірлянди, що їх діти виготовили з паперу, щоб прикрасити залу. Ця невеличка іскорка може викликати людську трагедію. Хіба для того ти прийшов на свято, щоб опинитись у полум’ї вогню? Звичайно, ні. Тому ніколи не бери з собою таких «іграшок», що можуть викликати пожежу (петарди, хлопавки, свічки, сірники, бенгальські вогні та ін.). На новорічному святі радісно і без цих небезпечних іграшок. Ними можна буде скористатися на подвір’ї, коли ти разом з батьками у новорічний вечір йдеш до ялинки, та й дорослі поруч, вони допоможуть тобі в разі потреби.

Небезпека може причаїтись і в звичайних електричних гірляндах, які ви розвішуєте по кімнаті та на ялинку. Тому перед тим як вішати їх, обов’язково перевірте, чи все справне, чи ніде не оголений провід, щоб не сталося короткого замикання, яке також може спричинити пожежу. А коли ти виходиш з хати, то електрогірлянду відключи так само, як і інші електроприлади, щоб у твою відсутність не трапилося неприємностей, які надовго можуть зіпсувати настрій.

До ялинки не можна приносити:

 • Петарди.
 • Хлопавки.
 • Бенгальські вогні.
 • Сірники.
 • Свічки.

Правила безпеки при користуванні електричними гірляндами

 • Перевірити, щоб були справні.
 • Коли виходиш з дому — вимкни гірлянди.
 • Не смикай їх на ялинці, коли вони світять.

Загалом новорічне свято — це дивна казка і треба, щоб вона принесла всім радість і щастя. Тому поводьтеся на святі так, щоб не причинити нікому неприємностей. Бережіть свою ялинку від вогню.

Загадки

Без сокири і дрючків ставить міст через річки. (Мороз)

Що росте догори коренем? (Бурулька)

Впаде з неба — не розіб’ється,
Впаде у воду — розпливеться. (Сніг)

Живе — лежить, помре — біжить. (Сніг)

Що приходить тихо, а відходить з шумом? (Сніг)

Учитель. А зараз намалюйте новорічну ялинку і поряд з нею себе. Напишіть, що ви принесете з собою на свято, щоб радісно і весело зустріти Новий рік. (Діти малюють і підписують. Потім учитель вивішує малюнки і обговорюють написане дітьми.)

Тест

На новорічне свято я обов’язково візьму:

 • серпантин, щоб кидати конфеті;
 • хлопавки, у них також є конфеті;
 • бенгальські вогні;
 • петарди, щоб трохи полякати дівчат;
 • не братиму нічого, бо на святі й так весело;
 • іграшку, на яку треба натиснути, а звідти раптово щось вискакує і тоді всі лякаються.

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube