Подякувати автору

5363 5421 0392 4131

Красоткіна Надія Григорівна

Надія Красоткіна. Вічна тема — батьки і діти

Вічна тема — батьки і діти. Збірка поезії.

Ранкове спілкування вчителя з дітьми

Допитливий завжди ставить запитання
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі про допитливість «Дитина повинна вміти ставити запитання»

Тема: Допитливий завжди ставить запитання.

Мета: Формувати вміння ставити запитання.

Матеріал до заняття: Відео, до якого діти ставитимуть запитання (на вибір вчителя), малюнки про природу.

Запрошення на ранкову зустріч

Звучить сигнал, який сповіщає про ранкову зустріч.

Налаштування на ранкову зустріч. Вітання, побажання

Вчитель. Доброго ранку, мої любі діти! Доброго всім здоров’я і успішного та гарного настрою на весь день! А зараз всі щиро посміхніться своїм друзям і мені, потисніть руки один одному і побажайте всього найкращого всім, хто поруч вас. (Діти вітаються і бажають один одному здоров’я, щастя, радості, удачі, успіхів…)

Ознайомлення з темою заняття і мотивація до її вивчення

Вчитель. Сьогодні ми продовжимо вчитися ставити запитання і шукати на них відповідь, тому що це розвиває людський розум, а всі ви хочете бути розумними. Тому так важливо бути «питайликами-чомучками».

Бесіда про дивосвіт

Вчитель.

Погляньте, діти, у вікно.
Там з ночі сніг мете давно.
І кучугури вже намів,
Не видно навіть і слідів.

Бо це зима. Летить сніг, віє вітер, небо у чорних хмарах, мороз скував річки, дуже холодно. А скажіть, які у вас виникли запитання, дивлячись у вікно? Діти ставлять запитання. Наприклад: «А чому на Землі стає так холодно взимку?» (Наша планета Земля має форму кулі. Вона обертається навколо Сонця. Шлях, по якому летить наша Земля, називається орбітою і має форму овалу. Тому багато хто думає, що якщо Земля далеко від Сонця — настає зима. А літо приходить, коли Земля підходить ближче до Сонця. Але все не так просто. Крім обертання навколо Сонця, наша планета обертається ще і навколо своєї осі. Віссю обертання Землі вчені називають уявну лінію, яку проводять від Південного полюса до Північного. При зміні пір року важливу роль відіграє кут між площиною орбіти і віссю обертання Землі. Якби цей кут був прямим (тобто дорівнював би 90 градусам) сонячні промені завжди падали б на поверхню землі однаково. Але вісь нахилена по відношенню до орбіти на 23 градуси. Тому частини поверхні Землі освітлені не однаково і різну тривалість часу в різні пори року. Земна півкуля узимку отримує менше сонячних променів, внаслідок чого отримує менше тепла. От температура повітря і знижується і ми називаємо цю пору року зимою). «А де береться сніг?» (Сніг утворюється у верхніх шарах атмосфери, де малесенькі краплинки водяної пари від холоду перетворюються на різноманітні кристалики-сніжинки, коли їх багато, вони збираються у великі темні хмари, а потім земне тяжіння притягує хмару і вона відпускає сніжинки на землю. От іде сніг). «А де в цей час тварини? Як вони рятуються від холоду?» (Відповіді дають діти. У звірів є тепле хутро, вони зігріваються у пошуках їжі, деякі сплять, інші мають теплу нірку, гніздо, дупло, лігво). «А чому пташки і деякі тварини не провалюються в сніг, а людина провалюється?» (Пташка легка, а тому може втриматися на поверхні снігу, у деяких тварин ноги пристосовані до цього — є перетинки або шерсть, яка створює велику площу ноги, а людина не провалиться, коли одягне сніготопи — це така плетена густа сіточка, яка і легка, і створює теж більшу площу ноги і не дає провалитися в сніг). «А що таке лід?» (Це вода у твердому стані. Бо вода може бути в рідкому, газоподібному і твердому стані. У рідкому — вода розливається, її можна пити; в газоподібному — це пара, яка піднімається в повітря; а в твердому — це лід, по ньому можна ходити, він твердий, неначе камінь).

Вчитель. Але по льоду не завжди можна безпечно пройти, тому що він може бути різної товщини, і коли його товщина недостатня, то він може проламуватись на річці, озері чи ставку від ваги людини і навіть малої тваринки. Тому ніколи не йдіть на лід, коли він лише почав утворюватись чи танути, чи ви не знаєте, що його шар достатньо товстий, щоб витримати вашу вагу. Адже це може призвести до трагедії, бережіть себе! (Робота над малюнками, перегляд відео і питання учнів.)

Доберемо слово

Вчитель.

Питайлик завжди щось питає,
Хоч він і так багато ЗНАЄ.
Бо має вдачу він таку —
Не вміє всидіти в КУТКУ.
А хоче все на світі знати,
То й мусить завжди щось ПИТАТИ.

Танець під народну музику

Діти танцюють.

Підсумок заняття

Вчитель. Сьогодні ми вчилися ставити запитання і самі шукали на них відповіді, щоб знати більше, ставати розумнішими, бо це дуже важливо для кожного в житті. Якщо по дорозі додому у вас виникнуть запитання, то обов’язково зверніться до Вікіпедії в інтернеті, або до енциклопедії. Там ви знайдете відповіді. Народна мудрість каже: «Книга вчить, як на світі жить». Але для цього треба правильно поставити запитання. А зараз прочитайте і запам’ятайте такі слова: «Я вмію у людей питати, бо все на світі хочу знати». (Діти читають слова).

Вчитель.

Пора вже на урок сідати,
Щоб більше в цьому світі знати.

Надія Красоткіна. Твій слід на Землі

Твій слід на Землі. Збірка поезії.

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube