Коли надворі буревій
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі

Вчитель. Доброго ранку, мої любі діти. Рада всіх вас вітати на ранковій зустрічі, що всі ви добралися до школи без пригод. Сьогодні вночі така негода була надворі, знялася сильна буря, вона і зараз рве і ламає гілля, зносить все, що десь не так лежить, а іноді буря може і дахи на будівлях позносити, дерева з корінням виривати, наробити для людей багато лиха. Злий буревій може перекидати машини, навіть вбити тварину чи людину, так багато в ньому злої сили і люті. Отже в таку погоду краще сидіти вдома, щоб не наражати себе на небезпеку. То ж у природі іноді бувають і злі вітри, бурі, хурделиці, завії і все це ми повинні приймати як належне і брати навіть з неї щось хороше для себе, бо природа — вчитель!

Природа вчитель. Нас всьому навчає,
Нам сонце, вітер, дощик посилає.
Щоб ми училися, спостерігали,
І доброту в своєму серці мали.

А чому нас буря може навчити, як ви думаєте? (Відповіді учнів.) Вона нам показує, яку біду може наробити зла і некерована сила в довкіллі. А коли такою буває людина, то уявляєте, яку біду вона принесе іншим людям, суспільству? Тому людина повинна змалку вчитися керувати своїми думками, словами, емоціями, поведінкою, щоб нести до людей добро, любов і радість.

Життя кожної людини, її успіх залежить від способу її мислення, спілкування, від того які слова і думки вона буде допускати в сферу свого оточення, які слова і думки вона буде вибирати вже сьогодні, зараз, щоб стати впевненою у собі, вольовою і сильною людиною, щоб проявити свій інтелект, свою харизму, характер, волю. Слово харизма означає наділення особистості властивостями, що викликають високу повагу до неї та безумовну віру в її можливості; висока обдарованість, особлива привабливість.

От тому вже змалку треба вчитися мислити, думати, спілкувати, спостерігати за оточуючим світом в усіх його проявах, адже від кожного явища в природі можна взяти щось повчальне. От від бурі ми візьмемо для себе протилежне. Ви бачите, що вона несе холод, зло, розруху, біду, а тому ми не будемо схожі на бурю, а будемо нести у світ доброту, тепло, любов, щирість, ласку… Тому подивіться всі у вікно, як буря злиться у гіллі дерев, а ми поглянемо один на одного і щиро усміхнемося, пошлемо один одному тепле і лагідне слово, що на душі в кожного стало затишно, світло і гарно. Погляньте на дошку, там написано багато сонячних і теплих слів, які ви сьогодні можете подарувати своїм однокласникам. Я почну, а ви продовжуйте.

Будьте, діти, всі добрі, світлі і привітні.

Слова можна написати на дошці, щоб учні могли вибрати кожен своє.

Учні говорять один одному слова, наприклад: будь сонячна, світла, спокійна, добра, хороша, лагідний, чудовий, симпатичний, привітний, доброзичливий, дружній, терпимий, радісний, веселий, красивий, чарівний, говори хороші слова, висловлюй гарні думки, будь завжди ввічливий, толерантний, твори добро…

І в класі сонце зацвіло
Від щирих слів, що всі сказали.
І розлилось в душі тепло,
Бо ви добра всім побажали.

Ви у мене найкращі, добрі і лагідні, а тому у класі стало сонячно від ваших усмішок. То ж давайте ще й потанцюємо! (Діти танцюють під музику.)

Ну, а тепер пора і до роботи,
Бо справ багато є у нас.
Долати будемо нові висоти.
І знайте, я люблю всіх вас!

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Як придбати книгу?

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube