Позитивне мислення — це могутня сила
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі про позитивне мислення
Тема: Позитивне мислення — це могутня сила.
Мета: Формувати позитивне мислення, бажання бути мудрим, ввічливим…
Обладнання до заняття: Афірмації до теми: «Я завжди говорю тільки хороші слова. Я вмію бачити в людях хороше!», «Я вмію дружити і несу до людей людяність і доброту!»; відео, малюнки…
Запрошення на ранкову зустріч
Звучить пісенька.
Налаштування на зустріч
Вчитель. Доброго ранку, любі діти, і доброго всім здоров’я! Я дуже рада вас усіх бачити у нашому класі. Я рада, що ви всі є. Привітайтеся один з одним по колу, називаючи імена своїх сусідів і усміхніться, тому що усмішку дарує щаслива людина, а щаслива людина завжди посміхається. (Діти вітаються, називаючи імена).
Повідомлення теми зустрічі і мотивація до її вивчення
Сьогодні, діти, ми продовжимо розмову про позитивне мислення і чому треба мислити позитивно, що це дає для кожної людини.
Бесіда
От сьогодні ми почнемо з того, що кожен з вас подивиться на своїх сусідів справа і зліва і скаже їм дуже щирі і хороші слова про те, що ви про них думаєте хороше, що ви в них бачите хорошого. Я почну, а кожен хай подумає, що він про кого може сказати добре. Я подивилася на Петрика і побачила в ньому сміливість, бо він насправді сміливий хлопчик, він не боїться сказати правду у вічі. А от Яринка дуже весела дівчинка, вона вміє перетворити на жарт навіть образливі слова. Вона молодець! А тепер скажіть ви про те, що ви в кому побачили хороше… (Діти думають і говорять своїм сусідам хороші слова).
Вчитель. От сьогодні про (називає одного—два учні) сказали просто чудові, найкращі слова. Сьогодні вони в нас будуть учнями дня! Ми будемо спостерігати за ними і вчитися у цих дітей добру, щоб і самим стати кращими, з добром у серці. А для чого людині треба бути доброму? (Відповіді учнів). Правильно! Добра людина вміє відвести зло і біду, вміє вгамувати пристрасті, які іноді виникають між людьми, гасить злі емоції своїм словом і діями. З такими людьми завжди добре, бо це надійні і добрі люди. Тому всім треба прагнути бути добрими і мудрими, надійними, а для цього треба позитивно мислити, не розпалювати в своєму серці зло, а виробляти звичку відкидати негатив, оточувати себе хорошими людьми, прагнути до добра...
Знайдіть потрібне слово
Вчитель.
Знай гарну істину просту —
Неси у серці ДОБРОТУ!
Людей поганих оминай,
Ніколи в бійку НЕ ВСТРЯВАЙ!
А доброму всьому учись,
Ні з ким ніколи НЕ СВАРИСЬ!
Пісня про позитивне мислення
Іду до всіх з відкритою душею,
Думки хороші маю в голові.
І хочу бути сонечком-зорею,
Слова вживаю мудрі і живі.
Приспів:
Стараюсь жити гарно і активно,
Формую свій характер залюбки.
І допускаю в серце позитивні:
Діла, слова, бажання та думки!
Не заздрю я нікому і ніколи,
Своя дорога в мене у житті.
Я з радістю щодня іду до школи,
І посмішку дарую по путі.
Приспів.
Займаюсь спортом і себе гартую,
На допомогу завжди я прийду.
Я до життя ось так себе готую,
Щоб відвести тривоги і біду.
Приспів.
Підсумок заняття
Вчитель. Треба в світ нести доброту і тепло свого серця, тоді і світ стане кращим до нас. Чому не можна сваритися? (Відповіді учнів). Чому не можна битися? (Відповіді учнів). Треба гамувати свої бурхливі емоції і не давати їм волю. Адже недаремно народ наш каже: «Дай серцю волю, заведе в неволю». От тому треба мислити позитивно, гамувати свої пристрасті. Тоді кожен з вас набуватиме справжні, позитивні життєві цінності і виросте хорошою людиною. А зараз всі скажемо слова і запам’ятаймо їх на все життя: «Я завжди говорю тільки хороші слова. Я вмію бачити в людях хороше!» «Я вмію дружити і несу до людей людяність і доброту!» (Діти повторюють афірмації).
- Учись правильно виходити з будь-якої ситуації.
- Більше посміхайся — це допоможе мислити позитивно.
- Ти гамуєш негативні емоції і не допускаєш їх до себе.
- Навчись бачити в усьому смішну сторону.
Діти читають висновки.
Учитель.
А зараз час предмети вчити.
До праці! Я люблю вас, діти!