Тиждень зближення
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі

Вчитель.

Заплакали хмари і все посіріло,
А небо нависло, повсюди вода…
Та дощик помив всі листочки уміло.
Хоч сонця немає, та це не біда!
Бо діти не люблять під дощ сумувати,
Нам сум ні до чого, учитися час!
То ж будемо дружно усі танцювати,
Під ритми дощу, що створив він для нас!

Добрий день, дорогі діти! Хоч сьогодні в природі дощить, та на наш настрій це зовсім не впливає, бо ви всі прийшли до школи за новими знаннями, відкривати нові горизонти, досягати нових вершин. А для початку привітаємо один одного потиском руки і добрим словом.

Діти вітаються і кажуть один одному свої побажання, наприклад: я бажаю тобі тепла; бажаю здоров’я; бажаю радості; бажаю успіхів; зичу тобі добра; бажаю поваги від усіх; бажаю терплячості; бажаю тобі сонечка; зичу радості; зичу хорошого настрою; бажаю удачі; хай у тебе буде все гаразд…

Для сьогоднішнього ранкового заняття ми утворимо два кола — внутрішнє і зовнішнє. У внутрішнє стануть дівчатка, а в зовнішнє хлопчики, хлопчик напроти дівчинки і візьмуться за обидві руки. Сьогодні ми будемо танцювати вальс дружби, бо всі ми — друзі, а дощик задає ритм. Хлопчики взяли за руки дівчаток і почали разом. Два приставних кроки в один бік і підтяглися вгору на носочках і руки вгору, два приставних кроки в другий бік, підтяглись на носочках і руки вгору. Знову раз так само в один бік, раз у другий, перекрутились навколо себе, торкнулись долонь один одного і внутрішнє коло залишається на місці, а зовнішнє коло робить крок вправо і змінює партнера. І знову все спочатку.

Всі співають під музику в ритмі вальсу.

Всі.

Раз, два, всі підтягнулись.
Раз, два, щиро всміхнулись.
Раз, два, перекрутились,
Сплеснули і розійшлись.

Діти повинні перетанцювати з усіма партнерами.

Вчитель. Цей танець вас здружив, зблизив і підняв настрій. Всі з усіма потанцювали, всі один одного привітали і сказали хороше слово кожному. А хороше слово — це як водичка у спеку. А ще тепло і щиро посміхнулися, побажали добра, що дуже важливо. Тому і день сьогодні буде в нас хорошим, незважаючи на те, що за вікном холодна і дощова погода. Вона не впливає на атмосферу у класі, бо ми дружні і працьовиті, веселі життєрадісні, готові вчитися і працювати. Бо всі знають, що вчитись треба не до старості, а до самої смерті.

То ж починаємо навчання, любі діти,
Учитись треба кожен день і час.
Щоб у житті все знати і уміти,
За книжку треба братись кожен раз!
А я вам буду всім допомагати,
Щоб все у всіх виходило гаразд.
Увагу кожному я буду приділяти,
Бо я люблю всім серцем, діти, вас!

Діти сідають за парти і починається урок.