☼ Подякувати автору ☼

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Тиждень осіннього дива
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі

Вчитель. Гарного осіннього ранку, мої чудові діти! Доброго вам здоров’я, успіхів та радості. Ви сьогодні йшли до школи по осені, на ранкову зустріч, а вона вас радувала своїми чарівними картинами, що ваблять людське око. Вона кольорова і дивовижна, жовта і золота, багряна і бура, просто дуже красива і дивовижна. А давайте підійдемо до вікон і ще раз поглянемо на дивину осені, на її кольори, якими вона розфарбувала дерева і кущі, а які дивовижні і стійкі до холоду ще цвітуть квіти. А погляньте в небо, яке воно діти? (Відповіді учнів.) Воно дивовижне, голубе, і глибоке-глибоке, а по ньому пливуть рожеві від сонечка і білі хмарки. Чи ж не диво — така краса! Нею можна захоплюватись, бо вона кожен раз інша.

От ми й по осені йдемо,
А в ній пейзажі — диво!
В руках листочки несемо,
Що світяться красиво.
Листочки золотом горять
На вишнях і на клені.
А от ялинки в ряд стоять
Завжди темно-зелені.
То дощ, то сонечко блищить,
Бо осінь в нас мінлива.
За вітром листячко летить,
Ах, осінь! Просто диво!

А зараз сядьте всі тісненьким колом і привітайте з посмішкою один одного! (Діти вітаються.) А зараз, діти, ви пригадайте дуже гарні слова про осінь і подаруйте одне чудове слово своєму сусідові, що сидить поруч з вами. Старайтеся вибрати саме своє, неповторне слово про осінь. А той, хто одержав слово, запам’ятайте його.

Діти починають дарувати сусідові одне слово про красу осені, яка вона, торкаючись до його руки.

Це можуть бути такі слова: чарівна, золота, жовта, багряна, тепла, лагідна, гаряча, світла, красива, дивовижна, чудова, вітряна, сонячна, дивна, гарна, похмура, дощова, сумна, безлиста, прекрасна, холодна, хмура, весела, багата, грибна, урожайна, дивна, яскрава, кольорова, веселкова, блискуча, розмаїта, різна, загадкова, мінлива, заворожена…

А тепер віддайте мені слова, які ви одержали від свого сусіда і я їх складу в чарівну скриньку, щоб не згубилися. А коли ми будемо описувати осінь на уроці, то ви їх візьмете зі скриньки і напишете в своїх зошитах.

Підходить до кожної дитини і учень каже отримане слово і вкладає в руку вчителя. Після останнього учня вчитель бере «чарівну скриньку» і висипає в неї слова. А ще слова можуть бути висвітлені не екрані, а потім зсипатися в скриньку.

Чудова осінь, дивовижна,
Красива, світла, осяйна.
Багряна, золота і ніжна,
Захоплює усіх вона.

А так, як вона дуже мінлива, то впродовж тижня ми будемо вести спостереження за нею і описувати кожен раз нові враження про осіннє диво.

От яка змістовна у нас ранкова зустріч про осінь. Ви не тільки побачили красу і осіннє диво, а й обмінялись і збагатилися гарними словами про осінь. А зараз і потанцювати можна під гарну осінню музику. (Діти танцюють.)

Дивились на осіннє диво…
Як цій красі не дивуватись!
Та зараз вчитись нам важливо,
Пора і до роботи братись.
Я вас люблю, то ж починаймо,
Всі до навчання приступаймо!

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube