Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Придбати книгу

Тиждень чарівних слів
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі

Вчитель.

Наша, діти, зустріч з вами,
Починається зі слів.
Ми говоримо словами,
Бо без них ніхто б не жив.
Слово, діти, не полова,
А язик — не помело!
Так учіться говорити,
Щоб всім затишно було.

Всім доброго ранку, щасливого дня, усім міцного здоров’я. Станьте, діти, у велике коло, привітайтесь з сусідами по колу, побажайте один одному добра і радості, здоров’я і успіхів і не забудьте про усмішку, вона завжди просто необхідна.

Діти вітаються і бажають здоров’я та добра.

А сьогодні ви, діти, будете дарувати мені свої найкращі і чарівні слова, бо я вас вчила гарно говорити і ви тепер знаєте їх багато, а щоб вони не розгубилися, їх треба щодня говорити всім, їх потрібно роздавати, дарувати, бо чим більше хороших слів, щастя і радості людина віддає, тим більше вона отримує — це закон природи. А слова чарівні — це основа нашої культури.

Чарівне слово, діти,
Всім треба говорити,
Воно велику силу має —
Душа від нього оживає.
Людина доброю стає,
Така у слові сила є!

Я стану між вами а кожен по порядку скаже і покладе добре слово у свою долоньку і принесе мені в руки. Домовились? Зараз подумайте, хто які слова хоче мені подарувати і покладіть їх у свою руку та по черзі приносьте і віддавайте у мої руки і кажіть їх голосно, щоб усі чули, які гарні слова ви вмієте говорити.

Починається гра.

Діти нашіптують слова на руку і затискають кулачки та по черзі підходять до вчительки віддають свої слова і озвучують їх, вчитель бере дитячі руки у свої, бере слова і дякує кожній дитині та усміхається їй.

Це можуть бути різні слова, наприклад: я вас люблю; бажаю вам міцного здоров’я; ви найкраща вчителька; бажаю вам щастя; зичу успіхів; я бажаю вам терпіння; ви найдобріша людина; ви світла і тепла; ви — сама доброта; ви дуже розумна; ви найгарніша; ви дуже красива; ви весела і життєрадісна; бажаю вам сонечка, зичу радості…

Як усі сказали вчителю свої слова, той бережно підносить свої руки до скриньки і ніби складає всі слова в неї.

Щиро дякую, діти, за такі хороші і теплі слова. Я їх склала у нашу чарівну скриньку, щоб вони там жили і ніде не загубилися, не пішли з нашого класу. Від сьогодні ви ними завжди вільно користуйтеся, беріть з цієї скриньки всі слова, які кому сподобались і говоріть їх не тільки мені, а й своїм друзям, дівчаткам і хлопчикам, бо тепле слово — це найкраще, що є у світі. Від теплого слова і лід розмерзається, воно може вилікувати, піднести людину до висот, надати їй сили, підняти. Тому говоріть усім хороші слова — це зробить вас мудрішими, добрішими, людяними. Ви тільки подумайте! Ви говорите чарівні і добрі слова комусь, а від цього самі стаєте розумніші, добріші і світлі! Це ж треба!

А зараз час вже на урок сідати,
Щоб гарно всім писати і читати.
І мудро в цьому світі жити.
То ж добру путь! Я всіх люблю вас, діти!

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube