Умій запитати
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі про допитливість «Дитина повинна вміти ставити запитання»
Тема: Умій запитати.
Мета: Формувати вміння ставити питання.
Матеріал до заняття: Малюнки з природою, відео, де багато цікавого і що викликає запитання.
Запрошення на ранкову зустріч
Звучить сигнал, який сповіщає про ранкову зустріч.
Налаштування на ранкову зустріч. Вітання, побажання
Вчитель. Доброго дня, дорогі діти! Доброго всім здоров’я і гарних успіхів на увесь день. Посміхніться мені і один одному, потисніть руки і привітайтесь та побажайте один одному найкращого, скажіть теплі і приємні слова. (Діти посміхаються, потискають руки та вітають один одного і бажають гарного дня).
Ознайомлення з темою заняття і мотивація до її вивчення
Вчитель. Ми сьогодні продовжимо вчитися ставити запитання, щоб пізнавати світ, у якому живемо, адже світ цікавий і в ньому багато невідомого, а щоб все пізнати, збагатити себе новими знаннями, треба вміти спостерігати і ставити запитання.
Бесіда
Вчитель. Ось погляньте за вікно. Там почалася весна. Сонечко встає рано, травичка зеленіє, вибиваються перші квіти, До них прилітаю різні комашки, мухи, бджілки, метелики, жучки… Пробуджується природа, оживає все навколо. А тепер подумайте, що вас хвилює? Які виникли запитання? Про що вам хочеться знати більше? То ж прийшов час ставити свої запитання. А ви всі уважно слухайте, щоб дати правильні відповіді.
Додамо слово
Вчитель.
Гарне в нас було завдання —
Ставили ми ЗАПИТАННЯ.
Відповіді теж шукали,
То ж дізналися ЧИМАЛО!
Ми — Питайлики були,
То ж і відповідь ЗНАЙШЛИ!
Танець під народну музику
Діти танцюють, виконують елементи народного танцю.
Підсумок
Вчитель. Ви знову вчилися ставити запитання і шукали на них відповідь, тому що хочете знати все! Ви були Питайликами, бо як каже народ: «Маєш голову, то май же і розум», а щоб розум мати, треба питання задавати і на них відповідь шукати, а тоді голова буде набита розумом і людині буде легко жити в світі. То ж прочитайте слова і запам’ятайте їх назавжди: «Я вмію питання задавати і знаю, де відповідь шукати!» (Діти читають і повторюють слова).
Вчитель.
Ви молодці! То ж є чому радіти!
Вже час — за парти! Я люблю вас, діти!
Питання можуть бути різні, наприклад: «Чого трава зелена, а квіти кольорові?» «Чого квіти не всі відразу зацвітають?» «Чого навесні з’являється веселка?» «Як дізнаються комахи, що вже весна?», «Які пташки першими прилітають до нас?», «Як пташки знаходять дорогу додому?»…
Питань буде багато, але час обмежений, тому на ці та інші питання діти можуть знайти відповідь вдома у Вікіпедії, Енциклопедії чи з інших книжок.
Перегляд відео, малюнків, після чого діти теж ставлять запитання і дають відповіді.