Надія Красоткіна. Твій слід на Землі

Твій слід на Землі : збірка поезії, 2024. — 296 с.

Як придбати книгу?

Чому потрібно привчати себе до праці
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі про працю «Праця — це велика сила!»

Тема: Чому потрібно привчати себе до праці.

Мета: Формувати розуміння необхідності праці в житті людини.

Матеріал до заняття: Відео, де зображено дітей і дорослих за роботою і результати їхньої праці. Малюнки про заняття людей роботою. Пісня, гра.

Запрошення на ранкову зустріч

Звучать позивні, що повідомляють про ранкову зустріч.

Налаштування на зустріч. Вітання

Вчитель. Доброго здоров’я зичу вам, мої любі діти! Доброго вам ранку! А тепер привітайте один одного різними словами-вітаннями, про які ми говорили на нашій бесіді. (Бажано напередодні провести бесіду з дітьми про українські народні привітання).

Діти вітаються одне з одним різними словами. Це можуть бути такі вітання: Добридень! Доброго здоров’я! Здрастуй! Привіт! Доброго ранку, (називає ім’я)!. Доброго здоров’ячка! Здоровенькі були! Радий тебе бачити! Вітаю тебе! Добрий день!

Повідомлення теми зустрічі і мотивація до її вивчення

Вчитель. От як гарно віталися завжди люди в Україні. Ці традиції треба зберегти, бо від таких слів-привітань на душі у кожної людини стає затишно і тепло. Вітатись треба завжди, з усіма: коли встав раненько привітайся з мамою, татом, братиками і сестричками. Заходиш в магазин, привітайся з продавцем, заходиш в школу, привітайся з учителем, працівниками школи, учнями...

Бесіда

Вчитель. Треба не тільки навчитися вітатися, а всьому в житті треба вчитися, до всього прикласти зусилля, щоб стати хорошою людиною. Отже, треба працювати над собою, треба працювати вже з маленьких літ, щоб навчитися щось робити. Праця — всьому основа! А чому так, діти? Невже не можна прожити без праці, як ви думаєте? (Відповіді учнів). Недарма в народі кажуть: «Роботящі руки гори вернуть!». «Маленька праця краще за велике безділля». А хто знає прислів’я про працю? (Відповіді учнів). А зараз нам розкажуть про працю наші діти.

Учень.

Без праці у світі не можна прожити,
Як хочеш щось мати, то треба робити!
Он трактор щосили працює у полі,
А діти старанно навчаються в школі.

Учениця.

Татусь — на заводі, матуся — в пекарні,
А братик мій старший працює в лікарні…
Людина повинна завжди працювати,
Щоб мати достаток й щасливою стати.

Гра

Вчитель. А зараз ми з вами пограємось у таку цікаву гру і посадимо навколо себе чарівний сад. Я почну першою садити дерева: одною рукою саджу одне, а другою інше. Починаючи з першого учня і до останнього всі по порядку будуть підходити одне до одного, брати товариша за рука і спочатку називати його деревце, а потім — своє, і теж буде садити дерева. Таким чином ми утворимо велике коло — сад. Починаймо з мене.

Я саджу виноград і грушку.

Перший учень підходить, бере вчителя за руку і каже: я саджу грушу і яблуньку; третій підходить, бере учня за руку і каже: я саджу яблуньку і айву; останній бере вчителя за другу руку, замикає коло і каже: я саджу … вишню і виноград…

Вчитель. Ось які у мене працьовиті діти! Ми з вами посадили навколо себе чарівний сад, у якому є всі дерева. А як підростете, то обов’язково посадіть навколо себе такий сад, щоб наша земля були вся у садах!

Доберіть слово

Вчитель.

Дивись на дерево, як родить,
А на людину, як та РОБИТЬ.
Бо щоб завжди достаток мати,
То треба добре ПРАЦЮВАТИ!
То ж в нас ніхто не ледарює.
Бджола мала, а й та ПРАЦЮЄ!

Пісня про працю (на вибір учителя)

Ми посадим липи та клени,
Буде наше місто зелене…

Підсумок заняття

Вчитель. Ми з вами сьогодні посадили чарівний сад і вели розмову про те, що працювати треба вчитися, бо без труда нема плода. А тепер прочитаймо слова і запам’ятайте на все життя: «Я працьовита людина і переконаний, що діло майстра величає». «Я вмію переборювати труднощі і малі, і великі. То ж не журюсь, а за діло берусь». (Діти повторюють слова).

Вчитель.

То й нам пора уже за діло,
Щоб вся робота аж кипіла!
Пора трудитися й радіти.
Працюйте! Я люблю вас, діти!

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube