Чому треба бути допитливим і ставити запитання
Ранкове спілкування вчителя з учнями у початковій школі про допитливість «Дитина повинна вміти ставити запитання»
Тема: Чому треба бути допитливим і ставити запитання?
Мета: Формувати допитливість і вміння ставити запитання.
Матеріал до заняття: Малюнки та речення, до яких діти будуть ставити запитання.
Запрошення на ранкову зустріч
Звучить сигнал, який сповіщає про ранкову зустріч.
Налаштування на ранкову зустріч. Вітання, побажання
Вчитель. Доброго ранку, доброго здоров’я всім нам!
Ось ранок за вікном встає,
Бо сонце прокидається.
Які у кого мрії є
Найкращі — хай збуваються!
Посміхніться один одному, мені, сонечку, що встає, і всьому навколо та привітайтесь, побажайте один одному всього найкращого! (Діти посміхаються, вітаються, бажають один одному здоров’я, тепла, щастя, успіхів, добра, гарного настрою, удачі…)
Ознайомлення з темою заняття і мотивація до її вивчення
Вчитель. Сьогодні, діти, ви будете допитливими Питайликами і до речень, які ви побачите, та до малюнків ви будете ставити свої запитання. Чому? А це для того, щоб розвивати свою допитливість, цікавість і не бути байдужим, а бути активним у житті.
Бесіда
Вчитель. Перед вами речення (вивішує надруковане великими буквами речення). «По дорозі їде вантажний автомобіль». Прочитайте і подумайте, яке в кого виникло запитання. (Це можуть бути й такі: «Звідки їде вантажний автомобіль? Куди він їде? Що він везе? Для чого везе цей вантаж? Чи повністю він завантажений? З якою швидкістю їде автомобіль? Як довго він у дорозі? По якій дорозі він їде? Хто за кермом автомобіля? Які на машині номери? Якого кольору автомобіль? Яка в нього вантажопідйомність? Скільки коліс в автомобіля? Який кузов? Яка кабіна? Скільки місць в кабіні? Та інші…»)
Вчитель. Молодці, ви поставили багато запитань і це дуже добре, що говорить, що ви ростете допитливі. А зараз подивіться на малюнок (вивішує перед дітьми малюнок на свій розгляд, але це може бути й такий, де зображені діти, які граються на дитячому майданчику в м’яча, хтось з’їжджає з гірки, хтось займається на перекладині, маленькі в пісочниці…) Діти, а тепер поставте, будь ласка, до цього малюнка свої запитання. (Діти розглядають малюнок і ставлять свої запитання.)
Добери слово
Вчитель.
Щоб допитливим зростати,
Вчись питання ЗАДАВАТИ!
Світ цікавинки несе,
То ж питай про все, ПРО ВСЕ!
Не соромся запитати,
Будеш більше в світі ЗНАТИ!
Танець з народними елементами рухів
Діти танцюють під музику народних танців.
Підсумок
Вчитель. Сьогодні ви вчилися ставити запитання і це у вас гарно виходить, я задоволена вами, діти. Пам’ятайте, треба завжди вміти ставити запитання до всього і самостійно шукати відповіді на них з різних джерел: з Енциклопедії, з Вікіпедії, з різних книжок, журналів, статей. Це збагатить ваш розум новими знаннями, зробить з вас ерудитів, інтелектуально розвинених людей, які дадуть собі раду в житті. А зараз прочитайте і запам’ятайте ці слова: «Я вмію ставити запитання та знаю, де знайти відповідь!» (Діти повторюють слова.)
Вчитель.
Мої хороші, то ж пора за парти.
Щоб знову вчитися питання задавати.