☼ Подякувати автору ☼

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Україна
Матеріали для бесід

Моя Батьківщина — Україна. Знаходиться вона у центрі Європи. Межує з Росією, Білорусією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою, Румунією. З півдня омивають два моря: Чорне і Азовське Площа 603,7 тисяч квадратних кілометрів. Є 24 області і автономна республіка Крим. Чисельність населення на 1 жовтня 2011 року 45 665 281 чоловік. Найбільші міста: Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ.

Столиця — Київ — древнє і славне місто, героїчне своєю трудовою і бойовою славою. На Дніпрових кручах є Києво-Печерська лавра, Софіївський, Михайлівський золотоверхий собори, багато монастирів. Православна віра в Україні понад тисячу років, а запровадив її князь Володимир і охрестив Київську Русь.

Природа мальовнича, є гори Карпати і Кримські гори. Найбільші ріки: Дніпро, Буг, Дністер, Десна. Є багато менших рік: Уж, Тиса, Горинь, Псел. Є мішані і листяні ліси, широкі степи, болота, родючі землі і чорноземи, цілющі джерела майже по всій території, багато чистих озер, клімат помірний і м’який. Але найбільше багатство — це родюча, чорноземна земля, на якій вирощують хліб, злакові та технічні культури, овочі і фрукти. Кожна місцинка засаджена садами і виноградниками.

В Україні добувають різні корисні копалини: вугілля, газ, нафту, торф, бурштин, золото, залізну руду, мармур червоний і чорний. Розвинене літакобудування, виготовлений найбільший у світі літак АН —225, «Руслан». А також космічне устаткування виробляють в Україні. Розвинена металургійна промисловість, машинобудування. Розвинена наука. Є багато вищих навчальних закладів.

Є курорти і зони відпочинку: Свалява, Миргород, Трускавець, Моршин, Алушта і т. д. Розвивається туризм, тому що є цікаві місця: це печери у Тернопільській області, Катакомби в Одесі, гірські стежинки Карпат і Криму, чарівне Закарпаття і Прикарпаття, Волинські озера й ліси, морські побережжя.

Є заказники та заповідники, де природа знаходиться в первозданному вигляді і там живуть вільно всі тварини — це: Асканія-Нова, Шацький заповідник, багато їх на Закарпатті, в Криму та й у кожній області.

Має Україна давню історію і козацьку славу, завойовану в походах і війнах з татаро-монголами, та іншими завойовниками. Знає минулий час і козацькі чайки, які плавали між Дніпровими порогами і по Чорному морі. І живуть до сьогодні легенди та пісні про мужніх козаків, які боронили рідний край від ворога.

Має милозвучну, солов’їну рідну українську мову. Славиться самобутньою культурою — весь світ знає український запальний гопак, національні костюми: хлопці в сорочках-вишиванках і в широких червоних шароварах та червоних чоботях і дівчата у плахтах та у вишитих сорочках, з віночками на голові. Знає увесь світ українську милозвучну і задушевну пісню а також славетних, знаменитих на весь світ кобзарів. І сьогодні славляться народні хори та ансамблі, які несуть у світ українське мистецтво.

Є в Україні і власні традиції. У кожній хаті є обереги: вишиті рушники над портретами та образами. Традиційно українські жінки вміли вишивати, прясти і шити. То ж вишивали матері в дорогу своїм дітям сорочки і рушники, щоб доля була доброю, світлою і щоб поверталися діти додому. А чоловіки споконвіку займалися гончарством. І парували в макітрах вареники у сметані та полтавські галушки, червоний борщ млів у кожній печі і пироги з сиром та маком радували душу.

Традиційно біля кожної хати є криниця, а біля неї — верба та калина, щоб чистою була вода. До води в Україні особливе трепетне ставлення, бо це саме життя. Та й кожен ставок і струмок обсаджені вербами та калиною — це рослини-символи. Тому й кажуть в народі: «Без верби і калини — нема України».

Українці — народ мирний і працьовитий, щирий і щедрий, завжди хлібом і сіллю зустрічає всіх, хто йде до нас з миром і дружбою.

Тепер Україна вільна і незалежна більше двадцяти років, хоч історичний шлях до волі був дуже складний в усі віки.

Є в центрі Європи чудова країна,
Сягає корінням у сиві часи.
І це — незалежна моя Україна!
Тут гори Карпати, степи і ліси.

І площа велика у нашій державі (603 628 км2)
У центрі Європи прослалась вона.
А Київ — столиця у храмах і славі.
І ріки: Дніпро, Дністер, Буг і Десна.

Ще Псел, Уж і Тиса та менші є ріки.
Курорти: Свалява, Бердянськ і Скадовськ.
Багато є сіл і міста превеликі:
Донецьк, Харків, Київ і Дніпропетровськ.

Ґрунти чорноземні, джерела цілющі,
Озера блакитні і клімат м’який.
Козацькая слава повік невмируща
Та шлях до свободи завжди нелегкий.

Кругом нас держави — на кожному боці:
На північ від нас білоруси живуть,
На заході Польща, Словаки, угорці,
Молдови й румунів кордони ідуть.

На сході Росія із нами межує,
На півдні є Чорне й Азовське моря.
Та наша країна ні з ким не воює
І світить нам мирна й щаслива зоря.

Усіх областей є в нас двадцять чотири.
Та ще Автономна республіка Крим.
Живуть всі народи у злагоді й мирі.
У нас, в Україні, є місце усім!

Шляхами важкими іти довелося,
Та хлібом і сіллю стрічаєм братів.
Наш прапор як небо і жовте колосся,
Щоб кожен у праці і в радості жив!

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube