Виховні бесіди про Правила дорожнього руху та протипожежної безпеки. 1—4 класи
Красоткіна Надія Григорівна
Посібник для вчителів початкових класів, студентів педагогічних закладів, батьків
Виховні бесіди про Правила дорожнього руху та проти пожежної безпеки. 1—4 класи. — Тернопіль: «Мандрівець» 2009. — 136 с.
Рецензенти:
- С. М. Єндрущук — завідувач відділу початкового навчання та дошкільного виховання Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти
- І. С. Сидорчук — заступник директора з навчально-виховної роботи Луцького навчально-виховного комплексу № 11
Посібник містить цікавий практичний матеріал з Правил дорожнього руху і протипожежної безпеки, які є обов’язковими для вивчення у початковій школі.
Матеріали доступні й цікаві для молодших школярів. Вони можуть бути використані на уроках, у позаурочний час, для проведення бесід і веселих свят.
Зміст
- Від автора
-
Бесіди про правила дорожнього руху
- Орієнтовна тематика бесід про правила безпечної поведінки учнів на вулицях і дорогах
- Вулиці нашого міста (села). Перехрестя та їх види. Дорожня розмітка. Елементи вулиць і доріг. Вулиця, проїжджа частина. Тротуар. Для чого потрібно знати Правила дорожнього руху. Дисципліна на вулиці. Дорожньо-транспортний травматизм.
- Дорога до школи. Правила переходу вулиць і доріг. Обмежена видимість. Недостатня видимість. Наявність або відсутність місць для переходу. Гальмівний шлях транспортних засобів. Як переходити дорогу. Безпечний шлях — найкращий шлях до школи. Обрання конкретного маршруту. Небезпека переходу перед транспортом, що близько рухається. Чому не можна перебігати через дорогу.
- Це повинні знати всі. Правосторонній рух транспортних засобів. Рух пішоходів по тротуару. Як треба іти, коли діти йдуть групою. Рух по мокрій і слизькій дорозі. Недисциплінованість на вулиці призводить до біди. Причини дорожньо-транспортних пригод.
- Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період. Гальмівний шлях транспорту взимку. Чому не можна кататися на санках і лижах з гірки поблизу дороги. Чому не можна кататися на ковзанах по проїжджій частині й поблизу дороги.
- Дорожні знаки. Групи дорожніх знаків: попереджувальні, заборонні, пріоритету, наказові, інформаційно-вказівні. Які є дорожні знаки і про що вони повідомляють. Світлофор. Сигнали світлофора і регулювальника.
- Громадський транспорт. Види транспортних засобів. Обов’язки пасажира. Поведінка в громадському транспорті. Як заходити в автобус, тролейбус, маршрутне таксі і виходити. Як обходити трамвай, тролейбус, автобус, машину.
- Де можна гратися, а де — ні. Чому забороняється гратися поблизу дороги чи вулиці. Чому не можна кататися на велосипеді, самокаті, роликах, скейт-борді по проїжджій частині і по тротуару.
- Рух пішоходів за містом. Дорога, узбіччя, пішохідна доріжка. Місце переходу через колію. Шлагбаум. Залізничний переїзд без шлагбаума. Заборона ходити по коліях, по насипу, гратися біля залізниці.
- Ми вивчили Правила дорожнього руху! Закріплення вивченого. Зустріч з інспектором ДАІ. Як попередити дорожньо-транспортний травматизм.
- Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай — сценарій свята за правилами дорожнього руху
- Екскурсія по місту (селу). Практичні ігри на спеціально обладнаних майданчиках.
-
Бесіди про правила протипожежної безпеки
- Орієнтовна тематика бесід про правила протипожежної безпечної поведінки
- Бесіда 1. Сірничок малий, а біда велика
- Бесіда 2. Вогнище — це романтично, проте дуже небезпечно. З ким і де можна розводити вогнище і як повинно бути обладнане місце для вогнища. Чому не можна спалювати опале листя і рештки рослин
- Бесіда 3. Правила поведінки з електроприладами. Не можна без догляду залишати включеними електроприлади. Як загасити вогонь, що виник від короткого замикання електромережі
- Бесіда 4. Правила поведінки з газовими печами, плитами. Не можна робити декілька робіт одночасно, коли включена газова плита. Що робити, коли відчуєш запах газу в приміщенні. Газова служба — 104
- Бесіда 5. Правила поведінки під час проведення новорічних свят біля ялинки. Не можна бавитися хлопавками, бенгальськими вогнями та іншою піротехнікою у приміщеннях
- Бесіда 6. Про це повинні знати всі. Про що говорить знак: череп з перехрещеними кістками? На яких приміщеннях його вивішують? Чому не можна заходити в трансформаторні будки і займати обірвані електропроводи?
- Бесіда 7. Правила поведінки під час виникнення пожежі. 101 — служба порятунку. Про що повинна знати кожна людина, коли виникла пожежа. Правила користування вогнегасником. Дим — страшний ворог під час пожежі. Що треба знати і вміти, щоб вберегти своє життя
- Бесіда 8. Коли дитина залишається вдома сама. Правила поведінки з електричною і газовою побутовою технікою. Що треба знати, коли раптом у домі зникло світло. Що краще — свічка чи ліхтарик?
- Бесіда 9. Пожежі в лісі, в полі, на болоті — причина недбалої та байдужої людської діяльності. Що призводить до виникнення пожежі в лісах, на полях і на торф’яних болотах. Як треба поводитися в довкіллі, щоб зберегти флору і фауну від вогню
- Бесіда 10. Правила поведінки під час грози: у квартирі, в полі, у лісі. Що треба знати, щоб вберегти себе і будинок від руйнівної сили блискавки
- Свято. Повторення і закріплення Правил протипожежної безпеки
- Екскурсія в протипожежну частину міста