Від автора

Сьогодні наша Україна — незалежна і вільна, а її мелодійна і поетична мова стала державного і обов’язкового для всіх. Завдання вчителя — привернути до неї увагу людей, розкрити силу, красу. і велич української мови, її чарівність і неповторність, повернути повагу до українського слова, розкрити серця дітей для любові і краси, яка живе в ній.

Діти — завтрашній день нашої країни, їм жити і творити майбуття, а сьогодні ми повинні навчити їх любити свого Землю, свій рідний край, його народ і мову ту, що нам дала рідна Земля-Україна!

Бо хто ми без мови на рідній Землі? Німі раби, які виконують чужу волю? Ні! Настав наш час — вільно жити у світі, розмовляти своєю рідною мовою, творити власну державу і себе в ній. Хай же звучить рідна українська мова у світі, хай несе у широкий білий світ любов і злагоду, мир і щастя, чарівну пісню і задушевний вірш, здобутки науки і високу мораль у житті!

Сьогодні інтерес до рідної мови зростає не тільки серед українців, особливо серед тих верств населення, яке з тих чи інших причин втратило українську мову, як засіб вільного спілкування і розмовляє іншою, а й у міжнародному масштабі. Бо кожна людина знає, що тільки рідною мовою можна висловити найвищі і найщиріші почуття, сповна розкрити своє серце, щоб передати любов і щастя, горе чи смуток. А коли твоя мова така чарівна, мелодійна, щира і барвиста, піднесена і чиста, то гріх нехтувати нею...великий гріх перед Богом і Землею, яка дала нам її і щастя нею розмовляти.

А тому ми, вчителі, з дня в день несемо рідне слово до дитячих умів і сердець, вчимо любити рідну мову, дбати про її чистоту і красу не тільки на уроках, а й на позаурочних заходах : ранках, вечорах, святах...Бо ж багатство рідної мови захоплює і дивує, її щирість і дотепність, краса і чарівність викликає гордість, радість і щастя у серцях.

Бо ж як будемо знати свою рідну мову, значить поважатимемо себе, а будемо себе поважати, то і люди поважатимуть нас у цілому світі.

Отже проводимо свята, а яке свято без пісні та вірша? Тому я пропоную пісні та вірші про рідну мову, про її красу та багатство. Вчителі матимуть матеріал для роботи, а діти могли б читати вірші та співати пісні написані любов’ю і щирістю мого серця.

Ці пісні та вірші мали вже своїх виконавців: їх виконували вчителі та діти СШ № 11 під час проведення свят, а також учні інших шкіл.