Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Придбати книгу

Святкування Дня захисту дітей у Луцьку
Сценарій свята на День захисту дітей

Сцена, на якій буде проводитись дійство, святково прикрашена кольоровими повітряними кульками, банерами, квітами. На сцені встановлені мікрофони. За півгодини до початку свята починає звучати музика, линуть українські дитячі пісні для створення святкового настрою. Рівно о 15 годині звучать фанфари, які закликають всіх зібратися перед сценою. А перед сценою на площі стоять стільці, лавки, на перших рядах будуть сидіти діти у вишиванках — гості свята, майстри-вишивальники, а далі — глядачі. На сцену виходять діти — вокальний ансамбль і ведучі

1 ведучий. Доброго літнього дня вам усім, дорогі гості: дорослі і маленькі, які зібралися на святі, присвяченому Дню захисту дітей.

2 ведучий. Адже діти — це цвіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Приходять діти у світ зовсім маленькими і безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, огорнути затишком і теплом, щирою ніжністю, батьківською турботою і великою та святою материнською любов’ю.

1 ведучий. Ми маємо захистити дітей від життєвих незгод, страждань, хвороб і війн, створити всі умови, щоб виросли діти добрими, світлими, щирими і сердечними. Саме такими ми хочемо бачити своїх дітей.

2 ведучий. Тож —

Найбільше щастя для татуся й мами —
Це в дивосвіт вести своє дитя.
І захищати серцем і руками
Малу й тендітну свічечку життя.

1 ведучий. Отже, турбуючись про долю дітей усього світу (бо ж чужих дітей не буває) у листопаді 1949 року у столиці Франції Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок і було засноване це міжнародне свято — День захисту дітей!

2 ведучий

Сьогодні день дитинства — гарне свято!
І мирне сонечко згори нам шле привіт.
Пісень і радості, та щастя так багато...
Цей гарний день святкує цілий світ!

1 ведучий. Пісня про дитинство

Слово міського голови

2 ведучий. Сьогодні ми святкуємо День захисту дітей у нашому рідному місті за сприянням благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Ігор Палиця світла і добра людина і таких же благородних і турботливих людей згуртував навколо себе та разом вони йдуть до лучан з чистим і відкритим серцем, з доброю душею, щоб менше стало обездолених і скривджених, щоб люди у нашому древньому Лучеську зажили світліше і радісніше, стали хоч трішки щасливішими, а особливо діти. То ж для них він обладнує дитячі майданчики, ставить спортивні тренажери в школах і позашкільних закладах, допомагає дітям фізично і творчо розвиватись, хоче, щоб діти зростали здоровими і сильними, розумним і мудрими. Щоб у кожного з них було щасливе дитинство.

1 ведучий. Бо ж і сам Ігор, засновник благодійного фонду, теж родом з дитинства, і знає, як важливо мати мрію і йти до неї.

2 ведучий

Бо що таке дитинство? Бантики, резинки,
Книжки і фарби, м’ячики, машинки.
Це щастя й радість, що довкіл лунає...
Чого дорослим так не вистачає...
Тож повернімося в дитинство на хвилинку
І пригорнімо трепетно дитинку.
Віддаймо їй тепла свого частину
І бережімо над усе дитину.

Волонтери виводять дітей у вишиванках на сцену. Разом з ними заходять і майстри-вишивальниці. Всі стають на сцені за ведучим

1 ведучий. А особливо захищаймо всіх тих, у кого воно не дуже схоже на добру казку. Допоможімо їм відчути радість спілкування, тепло сердець і світло наших душ. Адже від кожного з нас залежить доля дітей сьогодні, а від сьогоднішніх дітей — наша з вами завтрашня доля.

2 ведучий. То ж ми закликаємо вас усіх зігрівати діток теплом і любов’ю, ласкою і добрим словом, ніжністю і турботою, щоб вони відчували свою важливість і необхідність у цьому світі. Зробімо все від нас залежне, використаймо будь-яку можливість, щоб допомогти кожній дитині, як це зробив Ігор Палиця. А в нашому древньому місті з дня Миколая проходить чудова акція: «Подаруй дитині вишиванку», наш український народний оберіг, який зігріває і оберігає та веде людину по життю.

Слово директору фонду

Волонтери вручають подарунки дітям-сиротам

1 ведучий

Подаруй дитині вишиванку —
Наш народний вічний оберіг.
Хай вона, як сонце на світанку,
Виведе дитину за поріг
У широкий світ, у світлу днину,
На прямі і праведні путі.
Хай сорочка кожну божу днину
Буде оберегом у житті.

2 ведучий. Майстрині-вишивальниці активно включилися в цю акцію, вони своїми добрими руками вишили дитячі сорочечки, щоб цей маленький згорточок вишитого полотна захищав дитину в часи негод, щоб діти пам’ятали, що вони не самі у цьому світі, що є добрі люди, щирі серця і світлі душі. Погляньте на цих маленьких і старших дітей, вони, мов квіти у вишитих сорочках, гарні, світлі і щасливі, бо поруч з ними є добрі і турботливі люди, які вміють не тільки майстерно вишивати, а й дарувати своє тепло і доброту дітям.

1 ведучий. Серед них є дуже знані люди — це Савка Юрій Емануілович, Ференц Галина Ільківна, Прядун Лілія Миколаївна, Власюк Євгенія Володимирівна, Ляшик Ольга Петрівна, Загоруйко Раїса Петрівна, Смалюк Тетяна, Лук’янчук Олена, Гнітецька Оксана Миколаївна, Млинарська Галина Євгенівна, Шостачко Валентина Іванівна, заслужений майстер художньої вишивки Пузняк Оксана і ще багато інших, їх дуже багато в Луцьку і в області, люди, які з дорогою душею вишивали сорочки для дітей. Та й просто є дуже багато людей з добрим і щирим серцем, яким небайдужа доля наших дітей.

2 ведучий. От, наприклад, не кожен чоловік любить шити і вишивати, а Савка Юрій Емануілович це робить дуже майстерно і з великим задоволенням. Він вишив дітям дві сорочечки.То запрошуємо Вас до слова!

Слово Савці Ю. Е. Після виступу хлопчик йому дарує квіти

1 ведучий. А ви, діти, бережіть ці сорочечки-вишиванки, хай вони вам приносять тепло і радість. І коли, раптом, стане сумно на душі, притуліть сорочечку до серця і згадайте, що вас люблять, про вас думають люди, які її вишивали.

2 ведучий. Шановні майстри художньої вишивки! Діти вам дуже вдячні за вашу турботу і любов, то ж до вас усіх зі словами щирої подяки звертається гарна і скромна дівчинка.

Дівчинка читає вірш

День захисту дітей — чудове свято,
Тут стільки сонця, радості, пісень!
Любові, щирості й тепла багато..
І це для нас знаменний дуже день.
Бо вишиванки нам подарували,
Які усім прийшлися до лиця.
Їх з добрим серцем люди вишивали.
Ці обереги гріють нам серця.
І будуть завжди нас оберігати,
Бо в них любов, турбота і тепло.
І ця любов нас буде зігрівати,
Щоб у житті нам затишно було.
Низький уклін за це вам, добрі люди.
І за молитву, й свічечку при ній.
Нам вишиванка оберегом буде
Колись в дорозі довгій і складній.

Після цих слів усі діти вручають майстрам квіти. Всі виходять зі сцени і сідають на свої місця

1 ведучий

Яке це щастя — просто в світі жити,
Всміхатись щиро сонечку й хмаркам
І світові чарівному радіти,
І дивуватись росяним квіткам...

2 ведучий

Приходить в світ дитя не випадково,
У кожного свій шлях, своя мета.
Прожити вік змістовно і казково
Задача не така уже й проста.

1 ведучий

Життя складне і легко не буває,
Та ти людина й це не забувай.
І хай там як негода не кружляє,
А ти з прямого шляху не звертай.

2 ведучий

І пам’ятай, що скрізь є добрі люди,
Із світлим, ясним сонечком в душі.
Хай сонячно тобі в житті цім буде.
Йти до людей з добром завжди спіши.

1 ведучий. Для вас сьогодні діти з Палацу учнівської молоді прийшли зі своїми іскрометними танцями!

Виконується танець

2 ведучий. Дорогі діти! Настала довгождана мить відправитись у тривале кругосвітнє плавання по океану розваг! А їх у нас дуже багато! То ж попливемо по океану Театральний. А на ньому є безліч чарівних островів. І на всіх островах ми з вами обов’язково побуваємо. Ми зробимо зупинку на острові, де всі бажаючі займуться виготовленням чарівних речей. Запрошуємо на сцену королеву острову «Чарівних речей»!.

1 ведучий. Потім пришвартуємось до острова «Любителів книги» Запрошуємо королеву книг.

2 ведучий. А ще потрапимо на острів «Юних майстрів», запрошуємо короля цього острова.

1 ведучий. А на острові «Справжніх талантів» діти покажуть свої здібності. То ж запрошуємо королеву цього острова.

2 ведучий. А ще всіх чекає острів «Казкових художників» Там ви будете малювати чарівних птахів і звірів. Королеву острова «Казкових художників» просимо на сцену.

1 ведучий. А для найменших діток у нас є живий паровозик, який кататиме їх по колу, але для цього треба заробити веселий квиток на паровозик, а заробити його можна на всіх островах, просто треба бути активними!

2 ведучий. Першими на живому паровозику покатаються найменші дітки, яким сьогодні вручили сорочки-вишиванки — вони наші іменинники! А вручить їм квитки на паровозик начальник станції.

Хлопець у формі начальника станції вручає дітям квитки. Лунає звук паровоза і стукіт коліс

1 ведучий. Дорогі діти! Щасливого плавання по океану розваг! Ми бажаємо вам гарно відпочити, багато чому навчитися, побачити цілий океан цікавого і захоплюючого! То ж у добрий час!

Звучить весела музика. Діти розходяться на цікаві острівці розваг, де будуть проводитись майстер-класи, загадки, змагання, конкурси, вікторини, там же і відбудуться нагороди переможців. Свято продовжується до 16:45. Звучать фанфари. Ведучі закликають всіх до уваги, щоб закінчити свято

1 ведучий

Були розваги і пісні звучали,
У гості казка до дітей прийшла.
А діти розважались, малювали...
Було багато світла і тепла.

2 ведучий

І радості було для всіх багато,
І океан розваг дітей гойдав.
Сьогодні просто дивовижне свято
І важливіших не буває справ.

1 ведучий

То ж будьте сильні, мужні і здорові,
Веселі, життєрадісні, верткі!
А дні в житті хай будуть всі чудові,
А почуття всі щирі і палкі.

2 ведучий

Ростіть хороші і летіть крилато,
Й ніколи не спиняйтеся в путі.
Любові не буває забагато
І забагато щастя у житті.

1 ведучий. То ж хай буде у світі мир, хай всіх нас вітає кожного дня привітне сонечко, хай цвіте на личках дітей радісна усмішка і хай дзвенить веселий дитячий сміх.

2 ведучий. А зараз по моїй команді діти відпустять у небо повітряні кульки, а разом з ними і свої заповітні мрії і хай летять вони високо-високо в синє небо. Раз-два-три! Летіть кульки! Ура!

Завершує свято дитяча пісня. Музика лунає доти, доки діти не розійдуться з майдану

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube