Здорові діти — здорова нація
Перший урок для 3—4 класу початкової школи

Тема: Здорові діти — здорова нація.

Мета: Дати поняття про те, що здоров’я — це великий дар не тільки для самої людини, але й здоров’я кожного має вирішальне значення для розвитку всього суспільства, тому здоровим бути престижно і прекрасно. Розвивати бажання робити все для того, щоб бути завжди здоровим. Виховувати інтерес до фізкультури, до сучасної науки про здоров’я.

Матеріал до уроку: Прислів’я про здоров’я, зошит для читання та ручки.

Вчитель. Сьогодні у нашій країні свято науки і знань. Свято веселе і чудове — це тому, що ми живемо у вільній і незалежній Україні, де всі діти і дорослі мають право на навчання, на одержання потрібних знань. І сьогодні, першого вересня, тисячі дітей і дорослих в Україні сядуть за парти, щоб навчатись. Бо ж ми прийшли у третє тисячоліття — вік наукового і технічного прогресу, коли без знань, без науки не обійтись жодному з нас. Та й кожен повинен досягти своїх вершин у житті. А це не завжди легко і просто, тому що вершин досягають великим зусиллям волі і фізичним навантаженням, тому треба мати велику силу і міцну волю, а це доступно лише тим, хто здоровий фізично і духовно. Недаремно ж кажуть люди, що в здоровому тілі — здоровий дух. А що це означає? (Відповіді дітей, хто як думає. Вчитель вивішує прислів’я або записує його на дошці. Усі подані у тексті прислів’я вчитель вивішує або записує).

1 учень.

Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!

2 учень.

Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.

3 учень.

Хто здоровий — не сумує,
Над загадками мудрує,
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.

4 учень.

Бо здоров’я — це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!

Вчитель. Правильно, здоровому жити у світі чудово! Все доступно людині, коли вона здорова. Тоді вона весела, радісна, і щаслива. Людина може продуктивно працювати, добре вчитись, успішно розгадувати таємниці природи, приносити велику користь суспільству, в якому живе. Бо вона здорова, їй нічого не болить і вона здатна думати про все велике і світле та йти сміливо і впевнено до своєї мети. А про що думає хвора людина? (Відповіді дітей). Може хвора людина повністю віддаватись роботі, науці, творчості? Про що мріє хвора людина? (Відповіді учнів). Може вона приносити велику користь суспільству? (Відповіді учнів). А як буває кожному з вас, коли ви хворієте? Тоді ви можете думати про щось інше, ніж про те, щоб скоріше одужати? (Відповіді учнів). Отож, давайте зробимо висновки з того, що ми сказали. (Висновки дітей, які виражені у прислів’ях). Як немає сили, то й світ не милий. Здоровому все здорово!

Коли кожна людина буде здорова, то і вся нація, все суспільство буде здорове і житимемо ми набагато краще, бо люди будуть творчо працювати, діти будуть значно краще вчитись, успішно пізнавати світ, а діти — це майбутнє будь-якого суспільства. Сьогодні діти вчаться у школах, а через якийсь час вони виростуть і прийдуть на зміну своїм батькам за станки на заводи і фабрики, в наукові лабораторії, на безмежні українські ниви, щоб засівати хліб, садити сади і ліси, робити свою землю родючою, багатою і красивою. Якщо ти здоровий, то будеш і багатий, і щасливий, тому що вмітимеш і зможеш досягти всього, чого захочеш. Адже здоров’я — це найбільше багатство, яке має людина.

А чи всі ви вмієте берегти це багатство? (Відповіді учнів). Як його треба берегти, лежати на диванчику, щоб не втратити? (Відповіді учнів).

З того, що ви сказали, зрозуміло, що свою силу і волю ви будете гартувати в труді і в спорті і це дуже добре, бо в житті кожному з вас доведеться багато потрудитись, щоб досягти успіхів. Успіх сам не приходить, його треба взяти, наполегливо працюючи, а щоб трудитись, треба мати силу і волю. А тепер погляньте на це прислів’я! Бережи одяг, доки новий, а здоров’я, доки молодий! Правильно той робить, хто не хизується вдаваною сміливістю, а розумно виконує правила поведінки, за якими слід жити в суспільстві. Бо поки ти малий, молодий і в тебе здорове тіло, то цей дар природи треба берегти. А втратити все легко, тільки повернути іноді важко, а то й неможливо. Кажуть люди: «Є каяття, та немає вороття».

1 учень.

Як болять у когось кості,
Не збирається він в гості,
А лежить собі, зітхає,
Не живе і не вмирає.

2 учень.

А скрутився, наче ріг,
Бо здоров’я не беріг.
Коли дощ холодний лив,
Він роздягнений ходив.
А тепер, як сонце гріє,
Він у ліжечку, хворіє.

3 учень.

Мав здоров’я — не беріг,
То ж тепер надовго зліг.
А у тих, хто рук не миє,
Узялась дизентерія.

4 учень.

Хтось на дерево поліз,
З висоти звалився вниз.
Ребра й кості поламав,
Може правил він не знав?

5 учень.

Хтось дорогу перебіг
І тепер надовго зліг,
Бо його машина збила.
Що ж дитина наробила!

6 учень.

Ви себе побережіть,
Де не треба не біжіть.
Щоб міцне здоров’я мати,
Треба правила всі знати!
Бо гіркий у того вік,
Кому завжди треба лік.

Вчитель. А ось і ще одне прислів’я. Всі діти на уроках ОБЖД вивчали правила безпечної поведінки і ви всі знаєте, як себе поводити, щоб бути здоровим і не втратити його, бо без здоров’я немає щастя! Іноді діти наче навмисне все роблять для того, щоб загубити своє здоров’я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них і від яких потім не можуть позбутись, але про це не думають, а поки що хизують перед друзями. Та тільки чим тут хизувати? Не дуже то приємно і, навіть, шкода дивитись на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачати своє здоров’я. Бо негативні звички завжди згубно діють на людей. Які ви знаєте погані звички, які люди самі набувають? (Діти відповідають). Це все про фізичне здоров’я людини. Але у кожної людини є ще й духовне здоров’я, без якого не прожити. Це хороша думка, весела вдача, доброта, мудре слово, світла мрія і так далі. Бо кажуть же люди, що весела думка — половина здоров’я.

Якщо людина доброзичлива, хороша, весела, життєрадісна, добра, світла, то вона завжди здорова, у неї немає заздрощів, зажерливості, злості, жорстокості, помсти, не буває поганого настрою, вона не буває похмурою, сердитою, злою, вона доброзичлива і радісна. Отже — вона духовно здорова, а це дуже важливо! Що ж, недаремно кажуть: як на душі, так і на тілі! Отже ви бачите з цього прислів’я, що духовне здоров’я відіграє велику роль у фізичному здоров’ї. Хочеш бути здоровим — будь веселим, життєрадісним, добрим, люблячим, доброзичливим, життєрадісним, не вживай поганих слів. Від того — половина твого здоров’я.

А тепер ваше завдання — написати всі прислів’я в зошит для читання і вивчити їх, щоб ніколи не забувати, а завжди знати і бути все життя здоровим, бо від того, якими виростатимуть діти, таке буде наше суспільство, наша українська нація і рідна держава Україна. Здорові діти — здорова нація! (Діти записують всі прислів‘я в зошит для читання).

1 учень.

Запам’ятайте любі, діти милі,
Як буде на душі, так буде і на тілі.
Тому з хорошими словами подружіть,
Веселими та добрими живіть!

2 учень.

Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій землі.
Хай кожен з вас в житті запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває.

3 учень.

А є здоров’я, буде все, як треба,
Сміятиметься сонечко із неба.
І дітям світ постелеться під ноги,
Щоб ви пройшли усі дороги.

4 учень.

Здорові діти — нація здорова,
Багата Україна і чудова!
То ж, діти, ви здоровими ростіть,
В майбутнє добрими ідіть!

Вчитель. В добрий час, дорогі діти, і доброго вам здоров’я! Пам’ятайте завжди про те, що здоровому — завжди здорово! І робіть усе для того, щоб зростати і йти у світ здоровими, життєрадісними, світлими, сильними і добрими.

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Як придбати книгу?

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube