☼ Подякувати автору ☼

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Ми сьогодні учні в школі
Перший урок у першому класі для учнів початкової школи

Тема: Ми сьогодні учні в школі.

Мета: Ознайомити учнів першого класу з початком навчального процесу. Розвивати допитливість, цікавість, бажання вчитися. Виховувати інтерес до школи, бажання бути здоровим, щоб добре вчитися і одержувати нові знання.

Матеріал до уроку: Зірочки різної форми (трафарети), кольоровий папір, олівці, клей.

Вчитель читає вірш та пускає дзеркальцем по класу сонячного зайчика.

Вчитель.

Добрий день, мої милі діти.
Ви сьогодні вже учні у нас.
Будем вчитись, дружити, радіти
Й називатися 1— А клас.
Я сьогодні всіх щиро вітаю
В нашій школі, у дружній сім’ї.
І міцного здоров’я бажаю,
Й щастя-радості, любі мої.
Руку мамину ви відпустили
І пішли за учителем в клас.
Мами з татами теж зрозуміли,
Що тепер ви великі у нас.
Ви вже — учні сьогодні у школі,
Й вам всміхнулося сонце вгорі.
І зустріли берізки й тополі
На великім шкільному дворі.
Зайчик сонячний в класі стрибає,
Він радіє, що учні прийшли.
Всім вам успіхів радо бажає
Та щоб всі ви здорові були.

Ось ви сьогодні вперше стали учнями у школі і прийшли у наш гарний і світлий клас. Тут ми і будемо вчитися, здобувати знання. А навіщо потрібно вчитися, діти? (Відповіді учнів). Молодці, вчитися треба, щоб бути розумними і щоб добре жити. Отже, ви вже від сьогодні учні, а я ваш учитель і звати мене (називає своє ім’я по батькові), а тепер назвіть свої імена, щоб я запам’ятала вас усіх відразу. (Діти називають разом свої імена). А тепер познайомимось окремо з дівчатками. А чому спочатку з дівчатками, хто знає? (Відповіді учнів). Так, це тому, що дівчинку треба поважати, пропускати першою у двері, подавати руку, як вона сходить з автобуса, заступатись за дівчинку. Така традиція в Україні складася з давніх давен, тому що жінку завжди поважали, бо вона була хранителькою роду, оберегом для своїх дітей, от тому треба всім хлопчикам про це знати і вчитися бути галантними, тому почнемо з дівчаток. (Вчитель знайомить клас спочатку з дівчатками, а потім з хлопчиками в довільній формі, але коротко). Отже, всі дітки, дівчатка і хлопчики, стали сьогодні учнями, але хто це там стукає і заважає проводити урок, хто знає? Прислухайтеся, діти! (Стук у двері, вчитель відчиняє двері і в клас заходять діти з іграшками. Це можуть бути старшенькі учні, а іграшки першокласників, тільки щоб вони про це не знали, а потім впізнавали їх).

Вчитель. Ви чому до нас з іграшками прийшли?

1 дитина. Оце ми йшли до школи, а по дорозі іграшки бігли, ми аж оторопіли. А Лялька мене попросила, щоб я її до дівчинки принесла, бо їй сумно одній вдома. Ну я і взяла її. Чия вона? (Впізнають ляльку).

2 дитина. А Ведмедик-Мишко теж попросився до школи, так хотів свою дівчинку знайти… Беріть свого ведмедика, хто його впізнав?

3 дитина. А Зайчик стрів мене по дорозі до школи та й плакав, просився до діток. Візьміть Зайчика!

4 дитина. І ось ця машина їхала сама до школи, але ж вона маленька, її ледве не розтоптали, тому я її підібрав і приніс до дітей. То може нехай ці іграшки тут залишаться, щоб не плакали вдома без дітей? Чий автомобіль, беріть його…

Всі діти. Може залишаться всі ці іграшки у класі, чи нам їх назад забирати?

Вчитель. А як думають першокласники? Вони ж прийшли вчитися, а іграшки що тут робитимуть? Треба у класі іграшки чи ні? (Відповіді учнів). Я вже й не знаю, що сказати, ну, раз іграшки так просяться, а першокласники не проти, то нехай живуть у нашому класі. На перерві можна буде з ними і погратися, але на уроці — ні-ні! Іграшкам треба запам’ятати, що на уроці діти повинні вчитися, а не гратися, а іграшки будуть сидіти тихо-тихо, домовились? (Першокласники відповідають схвально).

1 дитина. Ну, раз так, то ми раді були вашим іграшкам допомогти, а діткам бажаємо добре вчитися, бути слухняними і добрими.

2 дитина. На все добре, діти, зичимо вам успіхів!

Ви уже не просто діти —
Учні ви тепер у нас.
Щоб учитись і радіти
Ви прийшли у перший клас.

3 дитина.

Щоб училися відмінно,
І вели себе, як слід.
Ще й трудилися сумлінно
Та з’їдали весь обід.
Щоб учитись — треба їсти,
Та здоров’я берегти.
І, куди не слід — не лізти,
В світ здоровим треба йти!

Народне прислів’я гласить: «У здоровому тілі — здоровий дух».

4 дитина.

То ж ростіть здорові, діти,
І старайтесь кожен день.
Тут ви будете радіти,
Вчитись і співать пісень!

До побачення. Щасливих і радісних днів у школі!

Учні, що прийшли з іграшками, ідуть з класу.

Вчитель. Подякуємо дітям за привітання. (Всі разом кажуть: «Дякуємо»). Гарні нам слова сказали старші учні, щоб добре вчитися треба бути здоровими, старанними, працелюбними. Тому вам треба звикати до цього з першого дня, бо всі ви молодці, у вас все вийде і ви будете найкращі учні в школі. Сьогодні не тільки ви, мої славні, сіли за парти, а й тисячі таких самих маленьких першокласників в усіх куточках нашої України прийшли до школи, щоб учитися, стати розумними, грамотними. Бо, як мовить народне прислів’я: «За одного вченого десять невчених дають», «Хочеш їсти калачі, не лежи на печі», «Перед розумом і сила поступається». А Основний закон нашої держави Конституція говорить про те, що всі діти України мають право на освіту, повинні вчитися, усім гарантована безплатна середня освіта. Бо як же сьогодні прожити у світі, не маючи освіти? Неграмотна людина — сліпа, хоч очі має, та нічого не прочитає. А хто з вас, діти, вміє вже читати? (Відповіді дітей). А хто знає букви? (Відповіді дітей). Молодці ті, хто вже чогось навчився, але не біда, хто ще не знає, ми для того і прийшли в школу, щоб учитися, долати труднощі і перемагати. Всі ви обов’язково навчитесь: читати, писати, рахувати, малювати, навіть співати і танцювати. Перед вами відкриває чарівний світ у науку дитяча зоряна Країна знань — так ще ми називаємо школу, бо вона дає людині необхідні знання і тут проходить дитинство — найкраща пора кожної людини. І ви, діти, прийшли у цю зоряну країну, як нові маленькі зірочки, щоб освітити її своєю любов’ю і добротою, щирістю і радістю. І сьогодні кожен з вас намалює свою зірочку і розмістить її на зоряному небі нашого класу і нашої школи. І запам’ятайте, що коли підростете, то ваша зірочка обов’язково повинна засвітитися, щоб освітити комусь шлях, вона повинна горіти яскраво і весело. А для цього треба добре трудитися, старанно вчитися, бути добрим і людяним, щедрим і щирим, працелюбним і наполегливим. Перед вами лежить кольровий папір і зразки зірочок. Виберіть таку зірочку, яка вам довподоби і покладіть на кольоровий папір та обведіть олівцем, а потім виріжте, а я підпишу ваше прізвище та ім’я. Кожен учень з моєю допомогою наклеїть свою зірочку на голубий аркуш паперу — це буде наш зоряний клас Ви будете вчитися у школі багато років, а ваші зірочки — це ваші мрії про все найкраще у світі, вони будуть нагадувати кожному, що треба летіти до своєї зірочки-мрії і не зупинятися на півдорозі. І хай вони горять і кличуть вас за собою у далеке і світле майбутнє, до якого ви будете щодня неухильно наближатися. (Діти виконують практичну роботу, вчитель допомагає їм. Коли всі справились з роботою, тоді наклеюють свої зірочки на папір. Цей аркуш вивішують у класі і діти читають біля нього свої слова).

1 першокласник.

Ми прийшли до школи, діти,
Щоб учитись і дружити.
Щоб книжки складні читати
І усе на світі знати.

2 першокласник.

Ми усі прийшли до школи:
Галі, Петрики, Миколи…
Щоб, як кажуть у казках,
Зоряним у нас був шлях.

3 першокласник.

То ж усі ми неодмінно
Вчитись будемо відмінно.
Нехай знають наші мами —
Всі ми станемо зірками!

4 першокласник.

В музиці, в літературі,
В математиці, в культурі.
Хто у чому, а таки —
Ми засвітимо зірки!

Вчитель. Правильно, діти. Кожен повинен у своєму житті засвітити власну зорю. Людина у світ приходить для добра. І кожного дня повинна це добро творити, жити яскраво і світло, чесно і праведно, щоб засвітити в житті свою зірочку доброти і любові, щедрості і людяності, щоб здійснити свої мрії. Тому ми сьогодні, у перший день навчання зробили свої зірочки-мрії, щоб вони одного разу ожили, засвітилися в майбутньому яскраво і світло, адже кожна людина неповторна, одна така на білому світі і приходить вона на Землю для добра, щоб засвітити свою зорю. В добрий час, мої любі першокласники, вчіться наполегливо, не бійтеся труднощів, долайте їх, нехай засвітяться нові зірочки добра і любові, і збудуться в майбутньому ваші світлі зоряні мрії.

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube