Що таке Я
Урок у початковій школі

Тема: Що таке людське «Я».

Мета: Дати поняття про характер людини, поведінку, творення її характеру. Розвивати благородні риси характеру, вміння творити добро. Виховувати любов до людей.

Матеріал до уроку: Малюнки, прислів’я.

А ти на Землі людина!
Весела, чудна чи сумна,
На цілому світі єдина,
Така неповторна, одна.
Життя — то найкраща казка.
У нім, що завгодно завжди.
Та ти не пасуй, будь ласка,
А сміло по нім іди,
Бо ти на Землі — людина
Й тобі відкривати світ.
І ти неповторна, єдина
З маленьких дитячих літ!

Перевірка домашнього завдання

  • Як треба тренувати увагу і пам’ять?
  • Які ігри розвивають увагу і пам’ять?
  • Що сприяє розвиткові кмітливості?
  • Переказати текст «Пам’ять і увага».

Бесіда

Кожна людина приходить у світ для добра, для щастя і радості. І хоч усі ми — люди, та кожен з нас зовсім не схожий на іншого. Щоб побачити, які у кого очі або ніс чи вуха, варто лише подивитися на людину, але щоб побачити поведінку людини, треба з нею побувати у різних ситуаціях. Бо у кожного своя зовнішність і свій неповторний характер. Що ж таке характер? Характер — це сукупність стійких психічних властивостей людини, її особистих рис, що виявляються в поведінці й діяльності, вдача. Таке пояснення дає тлумачний словник. Отже, люди відрізняються одне від одного не тільки зовні, але й вдачею, характером. Бо одні добрі, а інші не дуже; одні спокійні, а інші запальні; одні повільні, а інші швидкі. Про характер говорять так: добрий, м’який, веселий, поганий, важкий, крутий... Як утворюється людський характер? А з наших звичок. Людина сама здатна формувати свій характер, «Всякий свого щастя коваль», каже народна мудрість. А ще й так: «Посієш звичку, пожнеш характер». Отже від набуття хороших звичок виробляється хороший характер, а від того, які погані звички людина набула, такий поганий виробиться у неї характер. А який у людини буде характер, таку вона пожне й долю. Бо майбутнє залежить від кожного з нас. А все починається з дитинства. У цьому віці закладаються не тільки знання, а й поведінка людини, формуються її погляди, переконання, виробляється характер. Тому треба добре розрізняти, що таке добре, а що погано і набувати хороші звички, щоб вони ставали стійкими. Тоді й характер у вас буде вироблятися хороший. А від поганих звичок, якщо вони у когось є, треба позбавлятися, щоб їх не було. А правила для учнів, які ми з вами вивчили, допомагають виробляти хороші звички. Наведіть приклади, які правила допомагають виробити хороші звички (вітатися з людьми, вести себе чемно всюди, любити людей...).

Щастя жити

Яке велике щастя — просто жити,
Стрічати радо кожен день новий.
Любити світ і всіх людей любити
Та відчувати вітерець легкий
І чарівну красу навколо себе,
І чути сум і радість у піснях.
Летіти в мріях у високе небо,
Немов казковий легкокрилий птах.
Яке це щастя — сонце зустрічати!
Любити й дивуватись кожну мить.
Красу землі всім серцем відчувати,
Яка навколо радісно бринить.
Яке велике щастя — просто жити...

Вміння захоплюватися красою навколишнього світу, добре ставитися до людей, прагнути робити добрі вчинки, бути чемним і ввічливим, старанним і працьовитим, любити цей світ і бути веселим і життєрадісним — все це робить людину доброю, а її характер чудовим. Тому і треба прагнути до ідеалу, щоб в життя іти з гарним характером, бо як каже народна мудрість: «Доброму завжди добре». А «Добрий чоловік надійніше кам’яного мосту». Тому пам’ятайте: «Добре роби, добре буде й тобі». Це перевірена істина.

Фізкультхвилинка

Фізкультурні вправи діти роблять за вчителем.

Всі ми добре потрудились,
За науку узялись.
А тепер ми потомились
І тому всі підвелись.
Для здоров’я, для порядку
Зробимо усі зарядку.
Сім разів поприсідаєм,
Добре ноги накачаєм.
Розімнемо спину, руки
Та й візьмемось до науки.

А зараз ми звернемося до підручника і після читання тексту ви подумаєте і скажете хто з хлопчиків вам сподобався, а хто ні і чому. Як би ви повелися в подібній ситуації? Чи траплялися вам такі випадки і як ви поступали в конкретних ситуаціях? Будьте уважні.

Робота з підручником

Читання тексту.

Бесіда за змістом прочитаного за попереднім завданням.

Читання і пояснення прислів’їв. Як ви розумієте прислів’я: Не одяг прикрашає людину, а добрі діла. Хто не чинить лихого, тому не страшно нічого. Я — не я і хата не моя. Не копай ями другому, бо й сам упадеш.

Добір антонімів до поданих слів: Добрий — лихий; сміливий — боягуз; справедливий — лицемірний, облудний, лукавий; рішучий — боязкий, невпевнений.

Прочитайте, яку роль ви виконуєте щодня. Яка роль вам подобається найбільше?

Робота з зошитом.

Домашнє завдання. Прочитати тексти і навчитися переказувати. Давати відповіді на запитання.

Підсумок уроку.

☼ Подякувати автору ☼

картка Приватбанку

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Переказ з Приватбанк

Переказ з iPay.ua

Переказ з EasyPay

Переказ з Portmone

Переказ з Банк Південний

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube